У Львові презентували доступну енциклопедію міста
10 грудня у книгарні «Є» у Львові відбулася презентація «Популярної енциклопедії Львова», яка вийшла друком у видавництві "Ставропігіон". Це компактне довідкове видання про Львів – найбільше місто українського Заходу, про його історію, культуру, центральні вулиці і тих, хто жив та творив для нього. Упорядник енциклопедії - Олесь Ольсич. Модерував зустріч поет Богдан Чепурко.
"Ця книга могла б називатися "Моя енциклопедія Львова, бо ця книга є індивідуальним зрізом образу Львова. У 2007-2008 роках вийшли перший і другий том "Енциклопедії Львова" – ці книги є об’єктними та й по ціні – не кожному доступні. Але назріла така проблема, що кожен міг би мати таку енциклопедію, тільки у скороченому варіанті та за доступною ціною. Ця книга – лише початок, далі її можна доповнювати і перевидавати", - зазначив на презентації Богдан Чепурко.
За словами упорядника Олеся Ольсича, у книзі присутні близько 700 слів (імен громадсько-культурних діячів, братств, вулиць Львова) з поясненнями. Тут у стислій та зручній формі подається найцінніша основна інформація про місто та його центральні вулиці, пам'ятки природи й архітектури, а також життєписи відомих осіб різних національностей, які народилися, вчилися, якийсь час проживали та працювали у Львові.
Наприклад, у книзі можна прочитати, що у XVI ст. живописець Августин працював у Львові. Саме він розписав циферблат годинника (1557) на вежі Ратуші, ікони (1567) для Кафедрального собору.
В енциклопедії також міститься інформація про сучасників – Юрія Андруховича, Ігоря Білозора, Романа Віктюка, Святослава Вакарчука, Бориса Возницького, Назара Гончара, Тараса Возняка та інших.
Також в енциклопедії є 72 портрети відомих особистостей художника Миколи Горди.
Як зазначив на презентації громадський діяч, учений секретар наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Григорій Чопик, це добре, що така книга вийшла, оскільки до цього часу не було дешевої енциклопедії, зокрема й для дітей. "Є до книги й зауваги. Важко сприймати, коли поруч з відомими іменами йдуть вулиці, особливо, коли немає певних видатних імен для Львова, але є невидатні вулиці", - зазначив Григорій Чопик.
Вартість книги у книгарні "Є" - 47.49 грн.
Олесь Ольсич походить з родини львівських істориків та бібліотекарів. Член Національної спілки письменників України. Автор численних статей та художніх творів, присвячених Львову. Дослідженням історії та багатонаціональної культури Львова займається понад 20 років. Перекладає з польської і на польську мову. Автор загалом понад 20 власних книг та понад 10 книг перекладів. У 2001-2003 роках був головним редактором літературного часопису "Форма(р)т.