У Львові презентували книгу про Романа Іваничука

Культура3 червня 20102442

У Дзеркальній залі У ЛНУ ім. Івана Франка відбулася презентація книги «Меч і мисль: творчість Романа Іваничука у національних вимірах української культури», яка присвячена літературній і громадській діяльності видатного українського письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Героя України, професора Львівського національного університету імені Івана Франка Романа Іваничука.

Як повідомили ZAXID.NET у центрі громадських зв’язків ЛНУ ім. Івана Франка, ректор університету Іван Вакарчук подякував письменникові за плідну працю у Львівському національному університеті імені Івана Франка і вручив нагрудний знак «Петра Могили» Міністерства освіти і науки України.

У презентації взяли участь проректори Василь Височанський, Марія Зубрицька, Мар’ян Лозинський, а також громадські, культурні діячі, викладачі і студенти Університету.

Збірник «Меч і мисль»: творчість Романа Іваничука у національних вимірах української культури» виданий з нагоди 75-річчя від дня народження і 50-річчя творчої діяльності видатного українського письменника сучасності Романа Іваничука на основі однойменної конференції, яка відбулася 3 червня 2004 року у нашому Університеті. У книзі вміщено доповіді та повідомлення літературознавців, мовознавців і фольклористів, що були виголошені на конференції, а також численні інтерв’ю з митцем слова та окремі літературно-критичні відгуки на його історичну романістику.

Книга складається із трьох розділів: «Роман Іваничук: штрихи до портрета», «Літературознавча візія та мовний світ творчості Романа Іваничука», «Секрети художньої майстерності Романа Іваничука. Статті. Рецензії та інтерв’ю з митцем слова». Увінчує книгу завершальне слово Романа Іваничука «На зламі епох», що сприймається як своєрідний епілог, де прозаїк викладає власне бачення «ваги літератури в нашому квазінезалежному часі» та застановляється на головних творчих засадах і принципах своєї літературної діяльності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук