У Львові презентували золотий знак лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка

Лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка отримає ще й 500 тис. грн

Головні новини Львова 27.05Оксана Сенишин, 27 травня 2016, 17:31 307 0

У Львові презентували знак лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. Це золота медаль у 24 грами. Таку нагороду, разом з грошовою премією у півмільйона гривень, отримає автор найкращої роботи, що пропагуватиме українську науку.

Боротися за звання лауреата бралося 14 претендентів: з України, Грузії та Іспанії. До середини липня Міжнародна експертна рада визначить лідерів у двох номінаціях: україністика та соціально-гуманітарні науки. Найкращий автор й отримає золото 375-ї проби, діаметром у 30 міліметрів з викарбуваними словами «Я син народу, що вгору йде».

«У Відні буде засідати міжнародне журі, це 12 чоловік, вони повинні вибрати лауреата. А 28 серпня до 160-річчя від дня народження Івана Франка лауреат в Дрогобичі отримає цю нагороду. І грошову премію», – уточнив директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

До сторічних роковин з дня смерті Великого Каменяра вперше виставили й живописні роботи його сина Тараса. У стінах ЛНУ ім. І.Франка – три десятки полотен, які малював Тарас Іванович у передвоєнні роки. Про них спершу не знали навіть рідні.

«В нас велика квартира була – шість кімнат, я жив у своїй кімнаточці і не заглядав навіть до батька. А батько нічого мені не говорив про те, що малює. Часом, коли я таки заглядав до нього, – ааа, щось пише! Ну, добре – тож я залишав його в спокої. Чекав лише, коли він прийде на обід, аби з ним спілкуватися», – пригадав внук Івана Франка Роланд Франко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук