У Львові презентують альбом про козака Мамая
Культура

У Львові презентують альбом про козака Мамая

Дарина Цвях, 21 січня 2015 309 0
фото Музей історії Дніпродзержинська
Проект «Мамай єднає Україну»

Сьогодні, 21 січня Музей історії Дніпродзержинська презентує у Львові художній альбом «Козак Мамай. Колекція образотворчого мистецтва майбутнього музею Мамаїв».

 «Це видання підготовлено до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка і являє собою колекцію живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва з фондів музею. Ці речі ми зібрали завдяки історико-культурологічним фестивалям «Мамай-fest», що успішно відбуваються у нашому місті з 2008 року», – розповідає директор дніпродзержинського музею Наталія Буланова.

Одне із чільних місць у виданні займають художні відтворення  народної  картини «Козак Мамай» у виконанні студентів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Велике зацікавлення викликає і проект музею. Це мапа України «Мамай єднає Україну», складена з окремих картин, неначе з пазлів, представлених обласними осередками Національної спілки художників України.

Крім цього, у книжці міститься дослідження з історії цієї народної картини, висвітлюється її сучасні рецепції, описується особливості фестивалю «Мамай-fest

Варто зауважити, що визначення «Мамай-fest» відбувається у Дніпродзержинську не випадково. Адже територія міста включає колишні запорозькі  слободи Романкове, Кам’янське,  Тритузне, Карнаухівка  тощо. Зрозуміло, що до наших часів не дійшло зображень першопоселенців – запорозьких козаків. Тому їхнім уособленням став збірний образ козака Мамая.

Презентація відбудеться в Львівському музеї історії релігії о 16 годині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук