У Львові презентують доповнене видання "Знане і незнане про Антонича"

Культура18 квітня 201110930

17 травня у львівській книгарні "Є" відбудеться презентація нової книги "Знане і незнане про Антонича: матеріяли до біографії Богдана Ігоря Антонича" за участю автора Ігоря Калинця та співавторів – Данила Ільницького й Ольги Дядинчук.

Про це ZAXID.NET повідомили організатори.

У вересні минулого року у Львові представили першу книгу відомого українського письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Ігоря Калинця «Знане і незнане про Антонича», яка вийшла у львівському видавництві «Друкарські куншти».

Написана на широкому фактографічному матеріалі, книга Ігоря Калинця є на сьогодні найбільш авторитетним джерелом біографії одного з найвидатніших українських письменників ХХ століття, дає відповіді на низку питань, які не один рік ставлять собі читачі, поціновувачі та дослідники творчості Антонича, і які передусім ставив собі сам автор дослідження. Багато із описаних у книзі подій (віднайдення могили Антонича, заходи популяризації його творчості у 1960-х та 1980-х роках) пережив сам Ігор Калинець як їх ініціатор та активний учасник.

До справи І. Калинця долучилося ще двоє людей, зокрема розділ "Університет" написав Данило Ільницький, дослідник життя і творчості Богдана-Ігоря Антонича, упорядник його "Повного зібрання творів" (Львів: Літопис, 2009), а розділ "Антоничі в Бортятині" - Ольга Дядинчук, директор музею-садиби Антоничів у селі Бортятині Мостиського району Львівської області, де тривалий час проживали батьки Б. І. Антонича (тут вони й поховані), і де часто бував сам письменник.

Другий варіант відрізняється від першого (Львів: Друкарські куншти, 2010) вдвічі більшим обсягом тексту. Кількість ілюстрацій у новому виданні є більшою втричі. Видання містить такі розділи: "Дитинство", "Гімназія", "Університет" (автором розділу є Данило Ільницький), "Гурток україністів, АНУМ, УТБ", "Левандівська "Просвіта"", "Антоничі в Бортятині" (автором розділу є Ольга Дядинчук), "Публікації", "Опера "Довбуш"", "Творчий процес", "Друзі", "Недуга", "Похорон", "Портрет", "Могила", "Наречена", "Архів".

Цінність книги і в "Додатках", у яких - статті Дмитра Бучинського, Валеріяна Ревуцького, Ірини Калинець, Івана Гречка, а також листи Ольги Олійник до о. Йосифа Кладочного і Миколи Неверлого, документи КГБ за 1987 р. та список усіх лауреатів літературного конкурсу "Привітання життя" імені Богдана Ігоря Антонича. Завершується книжка віршем учасника цього конкурсу, львівського поета Романа Тарнавського.

Початок о 18.00.

Довiдка ZAXID.NET

Книга є своєрідним внеском до відзначення 100-річчя від дня народження Богдана Ігоря Антонича, яке увінчалося низкою заходів різноманітного жанру. Саме у час ювілею Антонича в Ігоря Калинця зародилася ідея написати цю книгу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук