У Львові репрезентують "Ще одну молитву" Яна Твардовського

Культура30 квітня 20094050

15 травня у Львові відбудеться презентація книжки Яна Твардовського "Ще одна молитва" видавництва "Грані-Т". Збірка "Ще одна молитва" розпочинається текстами, що писалися на початку 50-60-х років минулого століття, а завершується віршем, написаним у день смерті поета. Окрім поетичних текстів, до книги увійшли також прозові фрагменти - рефлексії, філософські медитації та проповіді. Про це ZAXID.NET повідомили у видавництві.

"Поезія Яна Твардовського - це стояння перед живим Богом у світі, який неймовірно красивий, стояння живої людини, часом розгубленої, часом самотньої, покинутої, здивованої, радісної.. Стояння у спілкуванні - себто живий діалог, не позбавлений смішних та комічних деталей", - стверджує перекладач Дзвінка Матіяш.

Довiдка ZAXID.NET

Ян Твардовський (1 червня 1915 р.-18 січня 2006 р.) - римо-католицький священик, поет, представник сучасної релігійної лірики.

Навчався у Варшаві, у гімназії ім. Фадея Шацького, яку закінчив 1935 року. У 1937 з’явився перший томик його віршів під заголовком "Повернення Андерсена". У тому ж році розпочав полоністичні студії у Варшавському університеті, який закінчив після війни, під час якої був втрачений весь його попередній поетичний доробок, 1947 року. Був солдатом Загальнодержавної Армії, брав участь у Варшавському повстанні.

У результаті воєнних переживань вирішив 1943 року стати священиком.

Ще під час війни, у березні 1945 року, розпочав навчання у таємній Духовній Семінарії у Варшаві. Науку в семінарії продовжував з перервами до 1948 р., коли 4 липня прийняв священицький сан. Того ж року став магістром польської філології. Одразу ж після університету та семінарії прибув до парафії в Жбіковіє біля Прушкова, де три роки був вікарієм.

Викладав релігію у спеціальній школі. З 1960 року аж до пенсії був ректором костелу сестер Візиток у Варшаві, де виголошував проповіді для дітей, яким пізніше присвятив збірки: "Зошит в клітинку", а також "Патики і палички".

Та ще до того, в кінці 1945 р., Ян Твардовський знову розпочав публікувати свої вірші. Його поезії потрапили тоді й на шпальти Загального Тижневика. Велику популярність йому принесла збірка "Знаки довіри" (1970 р.).

Лірика священика Твардовського звернена до Бога та людей. Яскраво виражені особистісні переживання, а також метафори, пов’язані з природою. Вірші цього автора, завдяки апострóфам та іншим стилістичним засобам, часто мають молитовний характер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук