Львівський Безпековий Форум стартував 30 листопада у Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького УКУ. На ньому обговорюватимуть новий безпековий порядок в світі та ситуацію в Україні. Спікерами є авторитетні фахівці та експерти з США, Канади, Європи та України.
Учасники Форуму шукатимуть відповіді на питання: як припинити заохочення агресора, хто має брати участь в переговорах із врегулювання конфлікту, чи торгівля з агресором легітимізує дії агресора і чи санкції є достатнім по собі інструментом стримування військової агресії, повідомляє прес-служба ЛМР.
«Українці проказали свою силу, коли у 2013 році вийшли з голими руками проти агресора. Нам важливо показати, що Україна – це не просто територія на карті світу, адже нам треба показати, що Україна – це українці, це вільні люди, які хочуть бути успішними і мати хороші відносини з сусідами», ‒ зазначив під час відкриття Форуму міський голова Львова Андрій Садовий.
фото прес-служби ЛМР
Спікери обговорять механізми де-окупації, демілітаризації та реінтеграції. Зокрема, чи можливе після закінчення зовнішньої агресії примирення без покарання винуватців і спільників і хто має нести відповідальність за війну, яка не названа війною.
«Навіть до того, як Росія напала на Грузію у 2008 році, Путін та його еліта вже ставили під сумнів легітимність тодішньої безпекової політики. А у 2014 році уже весь світ зрозумів, наскільки ці події загрожують світопорядку. Тому виклик для України сьогодні полягає не тільки в тому, щоб захистити себе і вижити в конфлікті. Україна має продемонструвати світовій спільноті, що Україна – це Україна, а не частина російського світу», ‒ зазначив науковець програми Росії та Євразії аналітичної організації The Chatman House Джеймс Шерр.
Натомість директор програми Східної Європи та Євразії Інституту закордонних відносин у Римі Нона Мікхелідзе наголосила, що «санкцій недостатньо, потрібно підсилити і зміцнити потенціал, щоб протидіяти Росії».
Серед спікерів Форуму – генерал Бен Ходжес, командувач сухопутними військами НАТО в Європі; Майкл Карпентер, колишній заступник державного секретаря з питань оборони США; Джеймс Безан, член парламенту Канади; Джеймс Шерр, аналітик, письменник, політолог з міжнародним визнанням; Гленн Ховард, директор Jamestown Foundation, впливової американської аналітичної організації; Свен Сакков, директор національного інституту безпеки і оборони Естонії. Модератори Форуму – Мирослава Гонгадзе, Браян Борнер, Наталія Соколенко, Валерій Пекар, Мері О'Хаген та інші відомі іноземні та українські журналісти та експерти.
Також на Львівському Безпековому Форумі презентують результати дослідження «Це – війна. Суспільна думка щодо так званого конфлікту на Сході України».