У Львові розпочався фестиваль «Флюґери Львова»

КультураК.С., 1 травня 20157390

Сьогодні, 1 травня, у  внутрішньому дворику Львівської Ратуші розпочався ХІІІ міжнародний фестиваль «Флюґери Львова». Організатори, мистецьке об’єднання «Дзиґа», анонсували участь у «Флюґерах» музикантів з Польщі, Норвегії, Німеччини, Угорщини, Ірландії та України (зокрема, з Криму та східноукраїнських міст).

У п’ятницю, 1 травня, усе почнеться з  концерту Біґ-бенду Державної служби надзвичайних ситуацій. Вечір продовжить презентація перших досягнень «Львівської школи джазу та сучасної музики». Учні й учениці цього проекту уже кілька місяців займаються з провідними джазменами України. І одразу за початківцями виступатимуть Dzyga Jazz Quintet. 

Також організатори анонсували декілька прем’єр. Зокрема, постійні учасники фесту, «ГИЧ Оркестр» готує  нову програму «Під маркою Івана Яковича». А ще 1 травня у внутрішньому дворику Ратуші –співачки з Польщі, етно-електронний проект «Południce» з програмою «Electronice», які привезуть до Львова не лише польський фольклор, але й український.

У суботу, 2 травня, досвідчений «Richard Kanaforsky Quartet» зустрінеться з дуже амбітним колективом, що зовсім недавно дебютував на українській сцені – «Meltdown». Також цього дня на сцені «Флюґерів» давні друзі фестивалю – «Джалапіта».

В той самий день виступатимуть норвезько-польський гурт «Wovoka», а також «FIRKIN», які  у своїй творчості поєднують мадярську та ірландську культури. Другий день «Флюґерів» взагалі обіцяє стати чи не найгучнішим мистецьким вибухом львівської весни, адже до ірландсько-мадярських, польсько-скандинавських та поетично-джазових музик доєднається гурт «Gambardellas», який везе драйвовий альтернативний рок з Італії.

Третій день фестивалю, 3 травня, буде присвячено українським колективам, особливо тим, які представляють Крим та Схід нашої держави. Зокрема, на «Флюґери» їде краматорський колектив «Ground Beat», з яким організатори познайомилися під час проекту «Концерти Миру», що відбувся на торішньому фестивалі «Jazz Bez». Харків на головному весняному фестивалі Львова представить молодий гурт «Shklo». 

Обов’язково приїде на «Флюґери» один з кращих друзів фестивалю Jacek Bielas Bieleński з польського Лодзя, який познайомить меломанів зі своїм новим проектом «Bielas I Koty Papieża». Крим представлять панки, що співають кримськотатарською мовою – група «Shatur-Gudur». Ще одна з багатьох прем’єр – спеціальна програма, над якою уже сьогодні працює джазовий гурт «Shockolad» та співачка Брія Блессінґ. І ще один гедлайнер третього дня – «Miąższ» з Польщі.

Традиційно, у неділю відбудеться «Прокидання з…». Цього року Львів прокинеться з Харковом. Це не просто концерт, а спільний спецпроект, навколо ідеї якого об’єдналися гурт «Танок на Майдані Конґо», харківський письменник Сергій Жадан та «Shklo». Модератором цьогорічних «Прокидань…» стане Юрко Іздрик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук