У Львові розпочнуться  «Дні мистецтва перфоманс»
Культура

У Львові розпочнуться «Дні мистецтва перфоманс»

Катерина Сліпченко, 1 вересня 2015 369 0
фото Катерина Сліпченко
Інсталяція Влодка Кауфмана «Волонтери», 2014

2 - 6 вересня уже ввосьме поспіль у Львові відбудеться єдиний в Україні міжнародний фестиваль перфомансу «Дні мистецтва перфоманс». Цього року перфоманси поєднуватимуться з подіями Конгресу культури Східного партнерства, який цими днями також проходитиме у нашому місті. Цього року «Дні мистецтва перфоманс» відбудуться під гаслом «Перфоманс. Активізація».

«Зараз ми живемо в час, який перевертає свідомість людей. Люди роблять вибір, поляризуються в своїх поглядах, зникає сірість.  Починається радикалізація в емоціях,  в поглядах, в свідомості, у всьому. Перфоманс  є  найбільш реактивним жанром серед відомих нам напрямків мистецтва, які окреслюють та розкодовують сутність соціальних перемін, людських переживань, емоційної напруги. Тому можемо сміливо говорити про активізацію перфомера, який блискавично реагує на зміни», - вважають організатори.

Цьогоріч до Львова приїдуть художники з України, Ізраїлю, Великої Британії, Польщі та Німеччини. Серед них, зокрема, Сандра Джонстон, Меір Таті, Ернесто Леві, Зиґмунт Піотровскі, Пшемислав Бранас, Шимон Кула, Доротеа Серор, Павло Ковач та Петро Ряска.

Кураторами «Днів мистецтва перфоманс у Львові» є відомі шанувальникам цього виду мистецтва Влодко Кауфман (Україна), Тамар Рабан (Ізраїль), Януш Балдиґа (Польща).

«Цього року до нас долучилися німці та білоруси. Тобто географія учасників розширюється. Програма буде ще насиченішою. Цього року ми спробуємо долучити і наших старих перформерів. Цікавинка в тому, що  старі українські перформери виховувались самі по собі. У результаті вони мають абсолютно унікальний приватний досвід виховання в собі перформера. Мені здається, що таких людей обов’язково треба показувати. В нас їх, на жаль, не так багато, але, сподіваюся, що ми щороку будемо долучати нових учасників», - розповів ZAXID.NET Влодко Кауфман.

Невід'ємною частиною «Днів мистецтва перфоманс у Львові» є освітня складова фестивалю «Школа Перфомансу».

Цьогоріч програма школи відбуватиметься на двох рівнях: для тих, хто вже не вперше візьме у ній участь та для новачків.

«Щороку приїздить до 40-ка слухачів і щоразу є такі, які приїхали вперше. А є і ті, хто приїздить вже третій чи четвертий раз. Тому ми вирішили створити дворівневу школу. Різні групи, звичайно, зможуть перетинатись, якщо якась лекція буде цікава усім» , - пояснює Влодко Кауфман.

Викладачами школи стануть Сандра Джонстон з університету в Ньюкаслі та польський митець, співзасновник міжнародної арт-групи Black Market, Зиґмунт Піотровський. Також до творення програми школи долучаться Вальдемар Татарчук та куратор Школи Перфомансу  Януш Балдиґа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук