У Львові розповіли про життя отця Серафіна Кашуби, якого беатифікують

Культура11 червня 20102021

11 червня у Львові у межах Днів Кракова для директор відділу культури національної спадщини міської ради Кракова, один з авторів книги «Отець Серафін Кашуба. Великі люди Костелу» Станіслав Дзедзіц прочитав лекцію про життя отця Серафіна Кашуби. Її прийшли послухати делегація з Кракова, а також кілька місцевих мешканців.

«Отець Серафін Кашуба народився у боголюбній сім’ї у Львові на Замарстинові, де закінчив навчальну школу і гімназію. Після матури вступив у чин капуцинів. Теологічні та полоністичні студії закінчив у Кракові. Після ІІ Світової війни вирішив залишитися у Львові, де була сім’я», - зазначив Станіслав Дзедзіц.

За його словами, під час безпрецедентного знищення структур костелу та релігійності мешканців СРСР належав до небагатьох конспіративних представників Костелу мовчання. Постійно переслідуваний, висміюваний i зачинений у закладах для “релігіозних” та лікарнях, він проходив широкі простори радянської імперії, від рідного Львова і Волині через Крим, Ленінград, Сибір аж по далекий Казахстан, стаючи знаком надії на нелюдській землі.

Помер восени 1977 р. в атмосфері святості. Похований на Янівському цвинтарі. Триває процес беатифікації Отця Серафіна Кашуби.

Довiдка ZAXID.NET

У Радянській Україні залишилися лише двоє капуцинів – Серафін Кашуба і Хілари Вільк, яким радянська влада на деякий час дозволила працювати серед польської громадськості. Серафін Кашуба до 1959 року був настоятелем у м. Рівне і апостолом усієї Волині, а згодом і всього Радянського Союзу. Смерть Серафіна Кашуби у Львові 1977 року започаткує 11 років „капуцинської тиші” в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук