У Львові скульптурі атланта повернули руку

Культура1 червня 20103870

У Львові скульптурі атланту на буд. 40 на площі Ринок повернули руку. Загалом реставрацію порталу будинку роблять українські майстри під керівництвом німецького експерта в галузі каменярства та скульптур з каменю Дірка Брюґґермана. Про це 1 червня на брифінгу повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

Група з 12 українських реставраторів у межах українсько-німецького проекту "Муніципальний розвиток й оновлення старої частини міста" проходить навчання з реставрації каменю.

Метою учасників практичного семінару є зразкова реставрація кам’яного порталу на пл. Ринок, 40. Саме у цьому будинку в листопаді минулого року в межах проведеного реставратором Крістофом Юнґгансом тренінгу була відреставрована дерев’яна брама. Одною з головних тем семінару є виведення солей з каменю, оскільки це одна з найактуальніших та найнагальніших проблем львівських фасадів.

За словами Дірка Брюґґермана, процес реставрації цього фасаду досить тривалий, реставратори наклали компрес для виведення солей на фасад будинку на 2 тижні, особливо пошкоджені оригінальні частини фасаду варто було замінити.

"Один з атлантів втратив руку, яку зберегли люди, небайдужі до історичної спадщини Львова. Використовуючи спеціальні розчини, реставратори повернули втрачену руку на місце. Дірк привіз із собою спеціальні карбонові штирі, на які "посадили" руку. Ми завжди використовували штирі із нержавійки, однак ці добрі тим, що не піддаються температурним впливам, так, як згаданий метал", - зазначила Лілія Онищенко.

За її словами, львів’яни, які проходять повз будинок, де проходить реставрація, добре реагують на те, що відбувається реставрація, натомість мешканці будинку, сваряться із реставраторами, що ті грюкають, а їм у вікна летить пилюка. "Реставрація проходить без фінансової допомоги мешканців будинку", - додала Лілія Онищенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук