У Львові стартував марафон «Рідною мовою»

Культура21 лютого 20110

21 лютого, у День рідної мови, у Львові стартував Всеукраїнський письменницький марафон «Рідною мовою». Марафон, під час якого звучатиме прозове та поетичне слово, поєднається спів та мелодія від письменників, поетів та музикантів з усієї України, триватиме шість годин.

 

Організатори марафону : Мар’яна Савка, Уляна Гнідець, Маріанна Кіяновська, Роман Іваничук, Галина Вдовиченко.

 «Ми не сподівалися, що в суспільстві цей читацький марафон викличе резонанс. Нам, письменникам України, треба об’єднатися на підтримку української мови. У День рідної мови, ми, українські письменники, оприлюднили звернення до співгромадян , у якому багато болючих питань. За один день під цим зверненням підписалося 120 письменників», - зазначила Мар’яна Савка.

За її словами у марафоні візьмуть участь понад 50 громадських діячів, музикантів, поетів з різних міст України.

Як зазначила Галина Вдовиченко, як тільки оголосили про марафон до Львова приєднався із підтримкою Кривий Ріг та Дніпропетровськ. «На Рівненщині у містечку Радивилів, де започаткували свій форум (як Форум видавців у Львові), організатори запевнили, що також у них відбудеться свій марафон: люди прийдуть зі своїми улюбленими книжками і зачитуватимуть уривки. У тернопільських бібліотеках також буде подібне до львівського марафону. Так що Львів сьогодні не один», - зазначила Галина Вдовиченко.

«Для нас рідна мова – українська. Нас турбують стан і небезпеки, що загрожують нам. Нашу мову треба захищати – не тільки розмовляти українською. Натиск щодня йде на обмеження прав української мови. Міністерство освіти очолює українофоб Табачник, що дозволяє захищати дисертації не українською мовою. Батьки учнів зі школи у Донецьку заявляють про самоспалення, якщо зберігатиметься тенденція до закриття української школи, - зазначив український письменник Роман Іваничук. - Скільки можна терпіти? Звільніть Україну від Табачника та «табачників». Скільки можна терпіти? Скільки можна про це говорити?.. Потрібно всіма можливими заходами боротися за українську мову».

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук