У Львові стартував музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

«Тихі дні любові і музика миру» триватимe з 29 червня по 1 липня

КультураОксана Сенишин, 29 червня 20173831
У Львові стартував музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

В пам’ять Василя Сліпака, оперного співака та водночас бійця АТО, який загинув на фронті, у Львові започаткували музичний маратон «Тихі дні любові і музика миру».

Василь 20 останніх років жив у Франції. Однак коли Росія розпочала війну з Україною, соліст Паризької опери повернувся додому і тричі був на фронті. Та рік тому куля снайпера його наздогнала. Аби символічно повторити шлях Василя, його друзі започаткували триденний маратон. Починаючи з його рідної 46-ої школи, тихі музичні імпрези відлунають і в хоровій школі «Дударик», де він співав, і у філармонії, де дебютував. А ще у храмі Петра та Павла, куди вже повернувся зі сходу у гробі.

«Там я буду з хором «Глорія» співати «Всеношну» Стеценка. Там стоятиме рояль і згодом будуть грати учасники фортепіанного маратону. А ще до маратону залучать місце останнього спочинку Василя – це поле почесних поховань на Личаківському цвинтарі. Там також буде тихий концерт. Стоятиме орган і звучатиме органна музика», – розповів диригент, директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.

Маратон буде хоровий – це духовна музика. Фортепіанний – це, зазвичай, музика класиків XX століття. Та оперний, тут зазвучать твори, які колись виконував сам Василь: опера «Алкід» Бортнянського чи, до прикладу, кантата «Карміна Бурана» Карла Орфа, що показала Сліпака як блискучого контра тенора.

«Той голос такий унікальний, котрий не культивувався в Україні ще з гетьманських часів. З цим голосом Василь збирався вступати і вступав в музичну консерваторію. В «Карміні Бурані» він співав арію Смаженого Лебедя… і арію баритона одночасно. Потім він виконував арію П’єро в постановці Козаренка. І з нею він ж виграв гран-прі в якості контратенора. І це відкрило йому дорогу в майбутнє», – пояснив диригент капели «Дударик» Дмитро Кацал.

Завершиться маратон у суботу, 1 липня, в філармонії гала-концертом. Приїдуть навіть друзі-музиканти з Франції. Символічно зазвучить «Ода до радості» Бетховена на слова Шиллера, що досі актуальні.

«Це утопія... «Обніміться мільйони, забудем книги борговії»... Тобто до сьогоднішнього дня мільйони не обнялися, насильства стає все більше і більше. Але якщо люди розумні не будуть стремитися до любові, до добра, то світ завалиться взагалі. В авангарді того протистояння стоять романтики. Це був і Бетховен, і Шиллер, і Василь Сліпак... Ви можете собі уявити: оперний співак пішов на війну!?», – зазначив диригент Львівської опери Мирон Юсипович.

Основне, аби після Маратону кожен собі сам дав відповідь на питання «чи гідний я смерті героїв?».

«Хлопці, які там стояли на війні, стоять і будуть стояти і вмирають, на жаль, вони тримають щит. Але той щит не можна тримати вічно! Вони тримають.. аби хлопці, які тут, на мирній землі, пошвидше навели порядок!».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук