У Львові стартував українсько-польський «Фестиваль партнерства»

Головні новини Львова за 04.09Марічка Крижанівська, 4 вересня 2015, 20:38 506 0

Учетверте Львів приймає «Фестиваль партнерства», який заснували для того, щоб розвивати культурні мости між Україною та Польщею. Щовечора до неділі, 6 вересня, відбуватимуться концерти у дворику Ратуші.

Перший день фестивалю у четвер, 3 вересня, мав гуцульський присмак. На гастролі приїхав Петро Сказків, цимбаліст із карпатської Ворохти.  Музикант концертував із гуртом «Перкалаба», заснував родинний колектив, завжди переконує, що цимбали можуть бути дуже сучасними. 

«Цимбали – це давній інструмент і якщо грати на ньому сучасну музику, то вона звучить по-новому. Думаю, важливо застосовувати народні інструменти для того, щоб молодь чула і пам'ятали, що це наше рідне і воно звучить дуже гарно», – поділився думками Петро Сказків.

Окрім того влаштували допрем'єрний показ документальної стрічки «Жива ватра». Фільм зняли львів'яни Остап Костюк, Олександр Поздняков та велика команда митців. Півроку фільм їздить фестивалями і уже має спеціальний приз журі у Канаді, далі автори повезуть свою стрічку на конкурс у Цюрих, Чикаго, Карлові Вари.

«Жива ватра» – це наша спроба показати хроніку життя вівчарів – професії, що зникає. Головний меседж – показати наших сучасників, вони живуть у горах, три покоління вівчарів, які продовжують в наш час справу своїх предків», – розповів режисер фільму Остап Костюк.

І вже на останок першого дня «Фестивалю партнерства» львівський «Гич Оркестр» музикував на тексти Тичини і Сосюри. Зараз «гичі» взялися переспівувати пісні народів світу.

«Ми взяли переклади Івана Франка народних пісень різних країн. Це італійська, староісландська, кілька китайських, шотландська, сербська пісні, а ще одна українська народна пісня, яку Іван Якович переклав німецькою мовою», – зазначив музикант «Гич Оркестру» Павло Мигаль.

«Фестиваль партнерства» ще презентуватиме для львівського слухача джазові та етногурти із Польщі, Грузії, Німеччини та Білорусі.

Усі події фестивалю відбуватимуться у межах Конгресу культури східного партнерства. Вхід на концерти вільний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук