У Львові створили цикл мультфільмів про духовні куточки України

Студія «Арт-відео» завершила мультфільм про «Аскольдову могилу»

Головні новини Львова 27.05Оксана Сенишин, 27 травня 2016, 15:41 394 0

Останній мультфільмів з циклу, що розповідає малечі про духовні куточки України, – це «Аскольдова могила». А таких у компанії «Арт-відео» художники-аніматори створили п’ятнадцять. І про Прилбичі, де народився маленький Ромчик, що згодом став Митрополитом Андреєм, і про Глиняни з чудотворною іконою Розп’яття.

«Основна суть мультика – розказати про українські церкви, про святині, коротку історію. Наше завдання – зробити так, щоб діти дивилися це добровільно, щоб їм було цікаво», – розповів режисер мультфільмів Андрій Гурняк.

Мультфільми в 3D-форматі компанія взялася створювати ще кілька років тому. Їх показують малечі в культурних центрах, храмах України, влаштовували презентацію і в Мистецькому Арсеналі та Михайлівському Золотоверхому Соборі столиці.

«Ми показували у львівському дитячому притулку мультик про Святомихайлівський храм. Тож коли, за сценарієм, почалася війна між ангелами і демонами, діти, які в той час гралися собі, побачивши цю сценку, позавмирали», – поділилася спогадами художник-аніматор Катерина Хіль.

Возили мультфільми і до Польщі, показували в українській школі. Однак не менше цікавлять вони і дорослих.

«Це покоління, яке таких мультфільмів ніколи не могло бачити. А зараз вони виявляють до тих мультиків і сентименти, і інтерес», – розповів продюсер анімаційної компанії «Арт-відео» Едуард Занюк.

Наступна серія, за яку візьмуться мультиплікатори, ймовірно буде «українські свята».

Їх можна переглянути на сайті компанії «Арт-відео» або ж в YouTube.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук