У Львові створять Асоціацію театрів для дітей та юнацтва

Культура10 грудня 20102370

У межах святкування 90-річчя Першого дитячого театру для дітей та юнацтва у Львові на установчих зборах керівників театрів для дітей та юнацтва України – зі Львова, Одеси, Запоріжжя, Макіївки (Донецька обл.), Сум, Харкова (не змогли приїхати представники Києва та Севастополя), ухвалено рішення про створення Асоціації театрів для дітей та юнацтва України із штаб-квартирою у Львові.

Про це 10 грудня ZAXID.NET повідомив художній керівник літературно-драматичної частини Першого дитячого театру для дітей та юнацтва Тарас Федорчак.

Голова Асоціації – директор Донецького обласного російського театру юного глядача Владислав Слухаєнко, секретар – головний режисер львівського Першого українського театру для дітей та юнацтва Юрій Мисак.

"Зараз голова і секретар працюють над оформленням юридичних реквізитів новоствореної організації", - зазначив Т.Федорчак.

"У межах установчих зборів також підписаний протокол про вступ Асоціації до ASSITEJ – Міжнародної асоціації театрів для дітей та юнацтва, оскільки до сьогодні ця організація в Україні ніяк не була представлена (на відміну від майже усіх сусідніх країн Польщі, Чехії, Хорватії, Угорщини, Росії, Білорусії і т.д., і навіть від таких африканських держав як Нігерія, Намібія, Зімбабве та ін., не кажучи вже про т.зв. "розвинені" країни Європи, Америки, Азії. ASSITEJ об'єднує театри близько 80 країн світу) і з нею фактично не велось жодної співпраці", - розповів Т.Федорчак.

Як зауважив секретар українського відділення Міжнародного інституту театру Сергій Проскурня: "Зараз є велика зацікавленість західного світу у розвитку культури, зокрема, в Україні, у піднесенні рівня її культурного життя, і там готові співпрацювати та надавати підтримку нашим культурним закладам – для цього існують спеціальні програми та гранти. Головне – стукати, то й відчинять".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук