У Львові Тарас Прохасько презентував книгу "БотакЄ"

Культура10 грудня 20104270

9 грудня у Львові у Книгарні «Є» письменник Тарас Прохасько презентував свою книгу «БотакЄ». Автор зазначає, що книга є підсумком десятирічного творчого періоду.

"Для мене, хоча книга складається з короткої прози, але вона укладається в суцільний ряд певного способу бачення, викладу, міркування. 10 років є в цій книжці. Це - логічне закінчення періоду", - зазначив автор.

Назву книзі дало оповідання, що було опубліковане в антології прози Василя Габора багато років тому. Т.Прохасько розповідав: "Воно було написане після тривалої перерви. І було написане, як новий спосіб письма і бачення літератури, своїх можливостей у ній. Мені цей вислів дуже подобається. Це - остання відповідь, коли далі відповіді не знаходиш, кажеш: "Так є".

Головна новизна книги, за словами автора, в тому, що у ній можна побути довше.

"Я сам прихильник короткої прози. Але зрозуміло, у романі можна бути кілька днів, і це дає інший ефект, ніж читання новели за три хвилини. Час присутності у тексті впливає на те, як діє ця книга", - зазначив Т.Прохасько.

У творах автора спостерігається автобіографізм. Письменник пояснює, що надметою для нього є - через себе розказати про речі, які можуть відбуватися з кожним. "Моя історія викладена в такій спосіб, щоб зосередити читача не на тому, що я розказую, а на тому, що такий спосіб мислення про себе є можливими. І він є файний. Моїм надзавданням є написати текст так, щоб він посприяв мисленню читача про себе: своє життя, свою бабцю, свою територію. Коли я пишу про своє місце, мені не йдеться про те, яке воно, а про те. Що рідне місце є, і є в кожного. Це та доза відкритості, яку я собі дозволяю".

Також письменник, відповідаючи на запитання читачів, зазначив, що далі має намір перейти до подієвої літератури. "Більше писати про події, випадки. Менше роздумів. Я досить багато за ці роки думав. Багато речей для себе самого є з’ясовані. Мені вже не хочеться так багато думати. Хочу зауважувати різнобарвність світу, життя. Може ця проза буде більш динамічною, більш феєричною", - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук