У Львові триває виставка скульптур Михайла Дзиндри
Культура

У Львові триває виставка скульптур Михайла Дзиндри

К. С., 3 серпня 2017 443 0

У Музеї Сакральної скульптури Йогана Пінзеля відкрилась виставка скульптури з Фонду Музею Михайла Дзиндри. В експозиції представлено понад 20 скульптур. Нагадаємо, що більша частина колекції знаходиться в Брюховичах в Музеї модерної скульптури, який митець створив власним коштом. Там, на 1 400 кв м розташувалося понад 800 скульптур, які були перевезені з США.

Михайло Дзиндра народився в 1921 році в с. Демня на Миколаївщині біля Львова. Його старший брат - Євген Дзиндра - відомий класик львівської скульптурної школи, автор двох левів, що перед Ратушею. Михайло разом зі старшим братом різьбив вівтарі на замовлення місцевих церков.

У 1941-1944 рр. Михайло вчився в Мистецько-промисловій школі у Львові. Після Другої світової війни Михайло Дзиндра спочатку виїхав до Братислави, потім - до Німеччини й вже згодом до США, де прожив багато років, до 1991 рік.

71-річний скульптор повернувся до Львова, де самотужки створив музей скульптури і подарував його державі. Сьогодні Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри є складовою Львівської галереї мистецтв. Зрештою, як і музей Пінзеля, що тривалий час був зачинений для відвідувачів.

Ідея поєднати двох абсолютно різних скульпторів, що належать до різних епох та, звичайно, стилів, виглядає напрочуд вдалою. Модерна скульптура Дзиндри та барокові твори Пінзеля контрастують, проте не конфліктують. А такий потрібний місту виставковий простір наповнився новим сенсом. Виставка триватиме до 31 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук