У Львові угорський ансамбль представить танці народів Австро-Угорщини

Культура9 червня 20119360

11 червня у Львові на сцені Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької виступить ансамбль пісні і танцю з Угорщини «Гонвед». Колектив представить програму «Монархія» - танці народів в єдиному культурному просторі.

Початок вистави о 19:00 11 червня. Закордоном її демонструють вперше. До цього моменту оцінити «Монархію» могли лише глядачі столиці Угорщини Будапешту. Це - перший візит ансамблю в Україну.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, захід відбувається за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, Почесного консульства Угорщини у Львові та Львівської ОДА.

Як розповів художній керівник ансамблю Золтан Журафскі програма, яку демонструватимуть львівським глядачам, є насправді танцювальною виставою, яка триває чотири години і представляє танці народів Австро-Угорської імперії. Декораціями вистави слугуватимуть великі плакати з копіями картин та малюнків відомих угорських митців.

«Це танці австрійців, угорців, румунів, євреїв, словаків, гуцулів. Наголошу, що ми лише показуємо культурне надбання, тут немає ностальгії. Ми надзвичайно втішені тим, що їдемо в Україну. Зокрема,  я, бо народився біля кордону з Україною. Маємо надію, що зможемо отримати тут у вас досвід, зібрати матеріал для наших танців. Колись я бачив фільм «Білий птах з чорною ознакою». Він справив на мене величезне враження», – розповів Золтан Журафскі. 

 

Довiдка ZAXID.NET

Ансамбль «Гонвед» було засновано 1949 року як військовий. Зараз до його складу входить 140 людей. Це, окрім танцювальної трупи, чоловічий хор, музичний ансамбль, у супроводі якого виступає «Гонвед». Для музичного супроводу використовують народні пісні та твори композиторів. Крім того, колектив тісно співпрацює з циганським ансамблем (він раніше входив до його складу). У своєму репертуарі «Гонвед» має і дитячі програми. Ансамбль має близько 300 виступів у рік.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук