У Львові в грудні пройде ювілейний фестиваль «Jazz Bez»

КультураК.С., 28 жовтня 20153380

Із 3 по 12 грудня найбільший українсько-польський джазовий фестиваль «Jazz Bez» святкує своє 15-річчя. Цього року у фестивалі візьмуть участь 16 культурних осередків України та Польщі.

Урочисте відкриття ювілейного фестивалю відбудеться символічно, як 15 років тому, у містах, де він починався. А саме у Львові та Перемишлі. Проте концерти, джем-сейшени та інші події зберуть шанувальників джазу в Києві, Харкові,Тернополі, Луцьку, Рівному, Івано-Франківську, Одесі та Краматорську. Також фестиваль привезе зірок джазу до прикордонного містечка Мостиська. Також традиційно джаз прозвучить на батьківщині Богдана-Ігора Антонича, у лемківському селі Новиці, яке зараз знаходиться на території Польщі, а також у Варшаві, Любліні, Білостоці та в Європейській столиці культури-2016 - Вроцлаві.

На п’ятнадцятому «ДжазБезі» виступить близько сотні джазменів із США, Індії, Греції, Ірану, Туреччини, Вірменії, Казахстану, Німеччини, Австрії, Португалії, Польщі та України. Серед найвідоміших виконавців фестивалю: зірковий проект Mateen-Bauer-Tokar-Kugel, у якому до відомих майстрів фрі-джазу Марка Токара та Клауса Кюґеля приєднаються саксофоніст Сабір Матін зі США та тромбоніст Йоганнес Бауер з Німеччини; Logan Richardson & Igor Osypov Quartet, де талановитий український гітарист Ігор Осипов творить разом із видатним американським саксофоністом Лоґаном Річардсоном та володарі Гран-прі найпрестижнішого польського джазового конкурсу «Jazz nad Odra 2015»Vehemence Quartet.

Родзинками фестивалю стануть: джаз на традиційних індійських інструментах (мріданґа, канджира, морсінг); музичні експерименти на органі Хаммонда; джазові інтерпретації Астора П'яццоли на бандонеоні; орієнтальнийджаз на дудуці, українсько-австрійський проект «Лемківська сюїта» та презентація львівської Школи джазу та сучасної музики. 

Ювілейний фестиваль «Jazz Bez» відбудеться в рамках кампанії проти ксенофобії в Україні «Мистецтво толерантності». 

Нагадаємо, що «Jazz Bez» – транскордонний джазовий марафон, який поєднує десятки міст, сотні музикантів, тисячі меломанів, безліч кілометрів та ще більше відтінків джазу у єдине свято музики і свободи. Фестиваль «Jazz Bez»є унікальним явищем в українській культурі, адже з року в рік він створює потужну транскордонну джазову платформу, презентуючи найкращих представників сучасного джазу з різних країн світу. Він розпочався у 2000 році із виступів кількох бендів у Львові та Перемишлі. Відтоді фестиваль стрімко набирає обертів, інтенсивно розширюючи власну географію та кількість джазових виконавців. Минулого року фестиваль дав кілька «Концертів миру» на сході України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук