У Львові відбудеться фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

КультураДарина Цвях, 23 жовтня 20140

Із 14 по 18 листопада у Львові вже втретє відбудеться міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», присвячений постаті піаніста і композитора світової слави, який поєднує українську і польську культуру, почесного Громадянина Львова – Ігнація Яна Падеревського. 

У програмі фестивалю: симфонічні, камерні та сольні концерти віртуозів з України, Польщі, Німеччини, Швейцарії, театральні вистави, покази фільмів, зустрічі з легендами музики  та вручення почесної відзнаки «Paderewski».

Розпочнеться фестиваль 14 листопада у Львівській філармонії концертом симфонічної музики українських композиторів сучасників Ігнація Яна Падеревського – Левка Ревуцького, Віктора Косенка та Бориса Лятошинського. Українська симфонічна музика прозвучить у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою його головного диригента Іллі Ступеля солюватиме відомий львівський піаніст Йожеф Ермінь.

Центральною подією фестивалю стане реалізація унікального проекту «Від Падеревського до Пендерецького» 16 листопада на сцені Львівської опери. Під символічним патронатом Ігнація Яна Падеревського на сцені Львівської опери зустрінуться дві легенди польського та українського сучасного музичного мистецтва – Кшиштоф Пендерецький та Мирослав Скорик. Пан Кшиштоф диригуватиме свій твір «Credo» у виконанні хорової капели «Думка», дитячого хору «Радуниця», оркестру «INSO-Львів» та польських солістів. Мирослав Скорик вперше у Львові презентуватиме «Концерт для скрипки з оркестром №9» та «Концерт для альта з оркестром» у виконанні солістів з Німеччини та Швейцарії.

Під час концерту вже втретє відбудеться вручення відзнаки «Paderewski» Польсько-української фундації імені Ігнація Яна Падеревського за внесок у розвиток українсько-польської культурної співпраці. Також будуть вручені медалі Львівської обласної ради, які символічним чином увіковічнюють єднання двох культур.

17 листопада у рамках фестивалю вперше відбудеться театральна імпреза. У галереї «Дзиґа» дрогобицький театр «Альтер» покаже п’єсу «Сценарій для трьох акторів» Богуслава Шеффера – одного із найцікавіших польських композиторів і драматургів сучасності, доля якого, як і доля Падеревського, переплелася зі Львовом.

Яскравим завершенням фестивалю  стане концерт лідера польської джазової сцени піаніста Лєшека Можджера 18 листопада у Львівькій філармонії.  Лауреат «Фридерика», учасник записів, котрі здобували «Оскар» й ініціатор неймовірних проектів Лєшек Можджер спеціально приїде до Львова щоб вшанувати пам’ять свого легендарного співвітчизника.

 Окрім концертів, у рамках фестивалю відбудеться низка додаткових подій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук