У Львові відбудеться концерт «Плач Єремії. 25 років»

КультураДарина Цвях, 19 січня 20153840

25 років тому у Львові народився грут «Плач Єремії». Тож сьогодні, 19 січня, у залі Львівської Опери прозвучать легендарні пісні гурту за 25 років.

Найбільш стабільні учасники «плачів» - Тарас Чубай (гітара, вокал, музика) та Всеволод Дячишин (бас) грають разом ще з 1984 року. А починали новий проект гітарист Олег „Білий" Шевченко та барабанщик Мирон Калитовський, а також арфістка Аліна Лазоркіна та віолончеліст Олекса Пахолків. Через рік після свого створення, „Плач Єремії” став лауреатом фестивалю  “Червона Рута” у Запоріжжі.

Перший офіційний альбом– «Двері, котрі насправді є» – гурт записав у 1993 році.

У тому ж 1993 році в «Плачі Єремії» в черговий раз помінявся гітарист - Віктора Майського замінив Олександр Мороко, врешті на соло-гітарі довелося грати самому Чубаєві (він закінчив консерваторію по класу альта), восени 1994 року з’явився новий барабанщик Олександр Каменецький.

На початку 1995 року побачив світ другий альбом гурту «Най буде все як є».

Завдяки цій роботі літом 1996 року «Плач Єремії” отримав „Золоту Жар-птицю» Таврійських Ігор як кращий рок-гурт України.

Натомість музиканти приступили до запису відразу двох альбомів – Dіe grossen zіzzen та «Увійди до хати мовчки...». Проте через рік побачив світ тільки один – «Хата моя».

Ще через рік лейбл Caravan CD випродукував на CD збірник найкращих пісень гурту – «Добре».

У 1999-2000 рр. Чубай записав разом із гуртом «Скрябін» та іншими виконавцями альбом різдвяних пісень „Наше Різдво” та альбом пісень вояків ОУН-УПА «Наші партизани».

У 2002 році, в серії «Українська колекція”, лейбл «Атлантік» випустив CD-збірник кращих записів гурту «Рок легенди України - Плач Єремії». Також  у 2002 «Плач Єремії» записав у Львові низку пісень Володимира Івасюка.

А ще група видала платівку «Світло і Сповідь», до запису якої доклалися камерний оркестр «Віртуози Львова», формація «Пікардійська Терція» та інші. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук