У Львові відбудеться прем’єра вистави "Король Лір"

Культура22 червня 20103000

8-10 липня у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса відбудеться прем’єра вистави «Король Лір» – капричіо на 2 дії за п’єсою Вільяма Шекспіра.

Про це ZAXID.NET повідомили в театрі ім..Леся Курбаса.

Адаптація і режисура: Овлякулі Ходжакулі. Сценографія і костюми: Марія Сошина

На запрошення Львівського театру ім. Леся Курбаса та за підтримки Фонду Сороса (Інститут відкритого суспільства) Овлякулі Ходжакулі здійснює у Львові постановку трагедії Шекспіра "Король Лір". Постановка є першою роботою театру ім. Леся Курбаса з творами Шекспіра.

Овлякулі Ходжакулі - людина без громадянства, що визнана критиками найкращим режисером Центральної Азії. Народився в Туркменістані. Закінчив Ташкентський театральний інститут. Працював головним режисером Чарджоуського музично-драматичного театру, керував Ашгабадським ТЮГом, велику кількість найзнаменитіших своїх постановок здійснив в узбецькому театрі "Ільхом". Наразі є одним із найбільш запрошуваних режисерів, що походять із колишнього Радянського Союзу – здійснив понад 50 постановок в багатьох театрах Індії, Франції, Японії, Росії, України, Киргизії, Казахстану. Вистави режисера є лауреатами та призерами багатьох міжнародних театральних фестивалів в Туркменії, Узбекістані, Україні, Росії, Туреччині, Хорватії, Румунії, Польщі, Німеччині, Фінляндії, Італії, Швейцарії, Франції, Індії, Японії, Пд. Кореї.

Театр Овлякулі Ходжакулі є парадоксальним явищем пізнього пострадянського культурного простору Центральної Азії – він поєднує традиції російської театральної школи з новітніми уявленнями про художнє обличчя театру, що є вільний від ідеологічних шор радянської пори. Овлякулі Ходжакулі, що не втратив в "часи змін" своєї глибокої пристрасті до справжніх художніх пошуків в театрі, дуже швидко перетворився в одного з найбільш оригінальних і знаменитих режисерів Центральної Азії. Його театр, що не переслідує кон’юктурні, прагматичні, тимчасові цілі, звертається до вічних загальнолюдських ідей, пристрастей, почуттів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук