У Львові відбудеться "Містерія Пінзеля"

Культура8 червня 20102470

У неділю, 13 червня, у Музеї сакральної скульптури ХVІІІ ст. та на Площі Митній (перед музеєм) у межах відзначення 2010 року Міжнародного дня музеїв відбудеться театрально-музичне дійство «Містерія Пінзеля».

Організатори заходу: Управління культури і туризму Львівської обласної державної адміністрації, Львівська національна галерея мистецтв, Львівський академічний духовний театр "Воскресіння".

Як повідомили ZAXID.NET організатори, основою дійства стане виступ Львівського духовного театру "Воскресіння", що презентуватиме публіці театрально-містичне дійство: актори виступатимуть на ходулях з факелами, формуючи ілюзію скульптур Іоана Пінзеля.

Також глядачі зможуть насолодитись музикою Юрія Ланюка: камерна музика для 21 інструмента, "Благовіщення" для скрипки соло, мішаного хору і струнного оркестру, за участі хору та оркестру Державної академічної хорової капели України "Трембіта" та скрипаля лауреата міжнародних конкурсів Назарія Пилатюка. Окрім того, в межах концерту, відбудеться виступ ансамблю ударних інструментів "Олідрам".

Головний режисер дійства – заслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин. Композитор – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Ланюк. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.

Основною метою цьогорічних святкувань Міжнародного дня музеїв є популяризація творчого доробку видатного скульптора, вівтарного майстра 18 ст. - Іоана Георгія Пінзеля – візитної картки Львівщини, до творчості якого прикута неабияка увага науковців не тільки в Україні, але й за кордоном.

В мистецьких колах світу відомо, що відкриття великого скульптора належить Україні, директору Львівської галереї мистецтв, Герою України - Борису Возницькому. Захоплені глядачі порівнюють твори Пінзеля з Мікеланджело. Свідченням цінності творінь Пінзеля є факт, що навесні 2011 року вони будуть виставлятись у Парижі, у Луврі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук