У Львові відкрилась виставка сучасного мистецтва «Килим»
Культура

У Львові відкрилась виставка сучасного мистецтва «Килим»

Дарина Цвях, 27 червня 2016 610 0
фото Мирослав Пархомик

У Львові в Палаці мистецтв відкрилась виставка український митців «Килим».

«Ідея проекту «Килим. Сучасні українські митці» - об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових «народних» смислів актуальному арту», - зазначають організатори.

«Як і тканий килим, на полотні якого містяться символи з різним змістовим наповненням і у якого завжди є два боки – лицевий і зворотній, сучасне мистецтво відображає різні складові дійсності – естетичні та ідейні, позитивні та негативні, лицевий і зворотний її бік. Завжди актуальні теми життя і смерті, мінливості людської долі, закодовані у килимових візерунках, з особливою гостротою постають за нинішніх, вкрай драматичних і бурхливих обставин існування нашої країни», - говорить співкуратор проекту «Килим. Сучасні українські митці» Ігор Абрамович.


У проекті беруть участь близько двох десятків авторів, кожний з яких покаже своє бачення традиційного мистецтва у сучасному світі. На виставці представлені живопис, скульптура, інсталляції та відео-арт.

Серед учасників – Роман Мінін, Назар Білик, Степан Рябченко, Артем Волокітін, Тетяна Малиновська, Олексій Золотарьов, Андрій Сидоренко, Антон Логов, Олексій Сай, Дар’я Кольцова, Роман Михайлов, Олексій Яловега, Юрій Пікуль, Мирослав Вайда та інші.


«Однією із особливостей проекту є те, що він від початку задуманий як мандрівний. Після Карпат він їде до Львова, потім – до Харкова. І в кожному місті він буде розширюватися, як за рахунок нових творів його учасників, так і, можливо, за рахунок нових авторів, у тому числі і місцевих перспективних митців», - говорить співкуратор проекту Олександр Соловйов.


Проект стартував ще 8 квітня у селі Татарів в арт-просторі Zenko Foundation на території готельного комплексу «Коруна». «Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, має ставати доступнішим», - впевнений ініціатор проекту і засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів. Експозиція триватиме до 24 липня.


Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук