У Львові відкрилась виставка традиційної народної ляльки

Культура20 квітня 201118490

20 квітня у Львівському палаці мистецтв проектом «ETHNO’лялька» розпочався ІІІ Львівський фестиваль «Ляльковий світ». В експозиції зібрано близько 600 різноманітних рукотворних іграшок.

Фестивалю етнічної ляльки у Львові немає аналогів в Україні. Про це під час презентації повідомила співорганізатор, автор ідеї проекту  Ірина Сорокіна.

Вона зазначила, що головна лялька фестивалю – лялька-мотанка - оберіг і водночас архетип матері, дитини, роду - символ, насичений позитивною енергією. Мотанка - це особливий вид ляльки, що виник водночас практично у всьому світі близько 5000 років тому.

За її словами, тут можна знайти ляльку-мотанку в найрізноманітніших техніках виконання: з тканини, соломяну, кукурудзяну; сучасні авторські іграшки у народному вбранні; яворівську дерев’яну іграшку; традиційні вертепи та ін. Участь у проекті взяли півсотні лялькарів з усієї країни, але найбільше представлені західні регіони – Львівщина, Тернопільщина та Франківщина. Представлені також в’язані великі ляльки різних національностей, керамічні фігурки, великодні іграшки. Прикрасили виставку живописом із етнічними мотивами Світлани Стародубцевої.

Як розповіла прес-секретар фестивалю Ольга Швед, величезний простір Палацу мистецтв загальною площею 600 кв.м. заповнили сучасні етнічні українські ляльки в найрізноманітніших варіаціях - від древніх до сучасних.

Виставку можна оглянути до 1 травня щодня з 10:00 до 19:00, крім понеділка, на третьому поверсі Львівського палацу мистецтв, що на вул. Коперніка, 17.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук