У Львові відкрилась виставка закарпатського мистецтва

У суботу, 20 вересня, у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького відкрилась виставка «Закарпатська школа: перетин поколінь».

На експозиції представлені твори із фондів Львівської національної  галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького, Національного музею у Львові ім. А. Шептицького та львівських приватних збірок. Низка творів з ЛНГМ ім. Б. Г. Возницького презентується вперше.

Концепція побудована на принципах тяглості та перетину поколінь закарпатських митців ХХ-ХХІ ст.: від Й. Бокшая, А. Ерделі, А. Коцки до М. Ілку, Л. Пушкаша, В. Микити, а відтак від Ю. Герца, Л. Габди, Ф. Семана і до А. Коприви.

«Основна мотивація – показати твори закарпатських митців саме із львівських музейних та приватних збірок, з метою вкотре переосмислити (співставивши з львівською традицією), явище закарпатського мистецтва. Загалом закарпатська школа сформувалася під австро-угорським та чехословацьким впливом, наближаючи своє мистецтва до ідеалів паризького малярства. Від львівської, київської чи одеської школи її відрізняє чистота локального кольору, декоративність та самобутня народна традиція», – зазначила мистецтвознавець Христина Береговська.

Кожен, оглянувши виставку зможе відшукати для себе зв’язок між закарпатськими творцями і відчути їхню тривку присутність в сучасному українському мистецтві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук