У Львові відкрили провокативну і соціально дражливу виставку скульптур Романа Домашича

Головні новини Львова 21.11Марічка Крижанівська, 21 листопада 2018, 18:42 646 0

У галереї «Зелена канапа» відкрив свою першу персональну виставку львівський скульптор Роман Домашич. Експозиція діятиме до 16 грудня.

Роман Домашич ‒ львів'янин, отримав академічну освіту у Львівській академії мистецтв, творить сучасну символічну скульптуру у бронзі.

«Працюю, переважно, у двох тематичних лініях. Перша ‒ це така лірична, більше романтично-настроєва, де зображаю мить найбільшого емоційного потрясіння, а друга ‒ така з нотками обурення, подаю такі теми, які мене турбують у цей період життя, щоб глядач замислювався», ‒ розповідає скульптор.

Над чим замислюватися автор подає підказку у назві. До прикладу, зобразив «Ілюзію влади».

«У цій композиції зображений такий пихатий повненький чиновник, який прийшов до своєї влади по черепах. І в назві є відповідь, що це всього лише ілюзія влади», ‒ пояснює Роман Домашич.

На афіші виставки ‒ скульптура хлопчика, який показує існуючій системі не надто пристойний жест рукою.

«Цю роботу, коли робив, для себе я бачив як переродження нашої країни, як повалення систематичних, створених роками норм», ‒ додає автор.

З-поміж його творів є іронічні, соціальні, часом романтичні, а часом трагічно-філософські.

«Композицію «Дерево 32-33» я присвятив жертвам голодомору. Зобразив сім'ю тодішню, яка втратила дітей, тут показана і смерть маленьких дітей, і смерть дорослих дітей. Це я зобразив в формі дерева, в якого плоди у вигляді черепів, які поїдають ворони», ‒ пояснює скульптор.

«Виставка провокативна, але показує дуже актуальні проблеми теперішнього суспільства, теперішнього стану в нашій країні зокрема. Дуже цікава за технікою, дуже така атмосферна», ‒ ділиться враженнями глядачка Віра.

Скульптури Романа Домашича можна побачити до середини грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук