У Львові відкрили виставку авторських ювелірних прикрас

На виставці свою творчість презентує львів'янка Майя Котельницька

КультураМарічка Крижанівська, 13 березня, 15:36 2034 1

У галереї «Зелена канапа» відкрила персональну виставку авторських ювелірних прикрас львів'янка Майя Котельницька. Експозиція триватиме до 5 квітня. Вхід вільний.

Своїй персональній виставці Майя Котельницька дала назву «Майїн сад», бо у творах використала рослинні орнаменти. Ця художниця — вихованка Львівської академії мистецтв, кафедри художнього металу. Вона експериментує з різними техніками.

«Цього разу вона дуже зацікавилася технікою емалі, зокрема, перегородчатої емалі, яка дуже популярна в Грузії. Її знайома займалася цією технікою, потім закинула і продала їй свою піч і з того все й розпочалося», — розповіла кураторка виставки Олеся Домарадзька.

Гаряча емаль була популярна ще у Київській Русі та Візантії.

«Від тих часів ця техніка майже ніяк не змінилася. Емаль — це скловидний порошок, він різних кольорів і він накладається декількома шарами, може бути до 20 шарів і кожен раз запікається. Тому робота може тривати дуже довго», — пояснила Майя Котельницька.

Емаль художниця поєднує із міддю, латунню, часом сріблом та камінням. А далі уже справа фантазії авторки. Вона надихається стилем сецесії. Часто дає своїм витворам назви.

«Наприклад, одну роботу я назвала «Маленький принц», бо згадала про книжку і в мене з'явився такий образ мандруючого принца. Назви в деяких є, в деяких немає. Буває так, що я вигадую спочатку образ і до нього вже шукаю форму. Буває так, що я бачу якийсь цікавий камінь або мені подобаються якісь кольори, я їх компоную і тоді може бути таке, що й назви нема, просто прикраса цікава», — додає авторка.

Майя Котельницька брала участь у багатьох колективних виставках художників ювелірів. Тим часом її персональна виставка у Львові триватиме до 5 квітня. Вхід вільний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук