У Львові відкрили виставку «Не виходячи з двору, можна пізнати світ»

Головні Новини за 06 лютогоОксана Сенишин, 6 лютого 2015, 19:41 476 0
дивіться також

Автор виставки «Не виходячи з двору, можна пізнати світ» Олександр Романюк запросив свого глядача у галерею Гері Боумена. 

Митець жодного разу не був ані у Китаї, ані в Японії, однак вже з двадцять років цікавиться їхньою філософією. Аби відтворювати її, використовує для своїх панно, як жартує, пластини довоєнного цинку і деталі знайдених на смітнику дверей. На них народжується образ Лао Дзи чи Сутра серця. 

«У буддизмі кажуть, що все – пустота, все мара, яка на нас наслана. Не те, що нічого не варте - а що все скінчиться. А посил Сутри серця: де перераховуються органи відчуття, пізнання, - все це пустотнє. Не пусте, нікчемне - а пустотнє», - пояснив роботи Олександр Романюк.

Мистецтвознавці називають творчість Романюка "абсолютною реальністю ілюзії".

«Він пішов у Монголію, потім у Тібет, в мусульманство, Коран і так далі. Але все, що він робить, спершу досконально вивчає. Тому тут немає випадкових символів», - уточнила мистецтвознавець Наталя Космолінська. 

На початку свого захоплення митець імітував східні монети, згодом робив їхні відбитки на папері, опісля були пластини. Тепер створює навіть авторські книжки та біжутерію. 

«Колись навіть його подарунки знайомій з Німеччини на кордоні не хотіли пропускати. Тому що вважали це чимось антикварним, з якихось скіфських поховань викопаним», - додала Космолінська. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук