У Львові відкрили виставку тернопільського художника Ярослава Василика

Культура10 червня 20105410

У Львівському палаці мистецтв 10 червня відкрили виставку тернопільського художника Ярослава Василика, приурочену до 60-річчя автора.

Визначити стиль, в якому пише художник, важко. Сам він просить цього не робити. "Не треба визначати мій стиль. Я малюю те, що бачу, тому кожна моя картина виконана у іншому стилі. Коли я був ще юнаком, поставив собі за ціль навчитися малювати до 60 років і тоді провести виставку. Але історія внесла свої корективи, якби не було незалежної України, я би ще, напевно, вчився малювати. Уявіть, з 1973 до 1993 року я намалював 80 робіт, а лише у 1993 році – 20, коли у нас не було фактично роботи. Додам, що я закінчив НУ "Львівська політехніка" промислове, цивільне будівництво", – розповідає художник.

Ази художнього мистецтва Ярослав Василик вивчав сам. Спочатку малював дітей, потім родину знайомих, Тернопіль. Свої емоції митець виражає у яскравих, насичених мазках своїх полотен. Його картини часом нагадують застиглі кадри з мультфільму, це коли Ярослав Василик малює своїх дітей, рідних, рідне місто. Картини щирі, як він сам.

Значна частина представленої виставки складається з портретів. Художник говорить, що був на виставках у Львові і помітив, що більшість експозицій не представлено портретів, відтоді присвятив значну частину своєю творчості цьому виду живопису. "Для мене це найскладніший вид живопису. А знаєте чому, бо найважче "всадити" людину на одне місце. У мене є портрет, який я не можу домалювати, бо людина вже кілька років не знаходить часу, щоб до мене прийти", – розповідає Я. Василик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук