У Львові відкрили виставку забутих театральних ляльок

Головні новини Львова 10.01Марічка Крижанівська, 10 січня 2017, 20:37 862 1

У Львівському театрі імені Лесі Українки відкрили виставку «Забуті» з фондів театру «І люди, і ляльки».

«Ці ляльки вночі оживають, серйозно. Театр – це дуже містична територія», – жартами зустрічає відвідувачів директор театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук.

Всі експонати – зі сховищ театру «І люди, і ляльки». Їх у 90-х роках створювали троє художниць – Неллі Босович, Олена Городецька та Оксана Россол.

Кожна лялька має свою історію. Поміж ними – японка з вистави «Журавлине пір'ячко». Вона – та, що пройшла крізь вогонь, чи не єдина, яка вціліла після театральної пожежі, тому й одяг обпалений.

«На виставці ми показуємо увесь процес створення театральної ляльки: від обличчя з пап'є-маше до рухомого механізму, який називається гапіт», – повідомив Олексій Кравчук.

Виставка інтерактивна, маленькі відвідувачі можуть рухати лялечки скільки завгодно. Така експозиція є ідеєю дитячого центру сучасного мистецтва «АГОВ», який квартирує в театрі Лесі Українки.

Спільно відкрили новий простір, відтепер тут постійно діятиме галерея, де привідкриватимуть глядачам закулісся.

«У нас є ось тут двері, які входять в хол в театр. І виникла ідея: а чому б їх не відкрити, коли будуть відбуватися вистави, до або після вистави люди зможуть прийти в галерею і побачити виставку», – розповів керівник дитячого центру сучасного мистецтва «АГОВ» Олег Онещак.

Першою виставкою тут була сценографія до різних вистав, а зараз на місяць – ляльки. Театр імені Лесі Українки хочуть зробити відкритим простором для різних видів мистецтва.

«Оцей простір, галерея, буде як живий організм, буде ставати більшим, коли буде треба, коли треба – меншим, буде дихати. Оце дихання принесе нам більше життя в театр», – додав художній керівник Львівського театру ім. Лесі Українки Павло Ар'є.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук