У Львові відкрили виставку заробітчан в Італії

Культура24 червня 20104233

24 червня у Львові у приміщенні інформаційного центру з питань українсько-італійської міграції Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука» відкрилася експозиція “Наші в Італії”. Виставка відкрилася у межах Міжнародного конгресу української діаспори, який проходить у Львові.

Як зазначила Марія Гапук, представник спільноти колишніх трудових мігрантів Італії "Пієта" з Івано-Франківська, які запропонували та втілили ідею виставки, це перша і єдина в Україні виставки документів, матеріалів, взірців прикладної та поетичної творчості, світлин про життя, свята та будні українських трудових мігрантів в Італії. "Тут зібрано фотомоменти життя близько тисячі українців зі спільноти в Італії. Сама я була в Італії 5,5 років, виїхала ще 1999 році, коли опинилися з чоловіком без роботи. В Італії таких, як я було багато", - зазначила Марія Гапук.

За словами представника львівського відділення БФ "Запорука" Ольги Вільховської, україно-італійський фонд надає підтримку українцям в Італії і членам їхніх родин. "Ми молодий фонд, утворилися у травні цього року. У Львові відкрили інформаційний центр з питань міграції в Італію на вул. Франка,15", - зазначила Ольга Вільховська.

Експозиція буде відкрита до 2 липня, ознайомитися з нею можна у робочі дні з 16.00 до 18.00.

Україна посідає четверте місце в світі за кількістю міжнародних мігрантів. До традиційних міграційних маршрутів українців у Росію, Німеччину та Польщу, на сучасному етапі додалися країни південної Європи: Італія та Іспанія.

Західний регіон сьогодні є лідером серед інших в Україні, звідкіля виїжджають до Італії. Так, із Львівської області поїхало – 41,3%, із Тернопільської та Івано-Франківської – 11,6%, Чернівецької – 10,8% від усієї кількості українських мігрантів, що перетинають італійський кордон. Серед тих, хто прямує до Італії, багато лікарів, освітян. У середньому термін перебування українців в Італії становить 5–6 років. Українці виконують переважно низькооплачувану роботу, що не потребує високої кваліфікації: 63% – доглядають хворих і старих; 18,7% – працюють домашніми робітницями; 6,4% – доглядають дітей; 2,6% – задіяно у промисловості; 2,1% – у сільському господарстві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук