У Львові відзначать 110-річчя з дня народження Катерини Грушевської

Культура19 червня 20102570

21 червня у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбудуться урочистості до 110-річчя від дня народження Катерини Грушевської.

Катерина Грушевська - визнаний у світі культуролог, соціолог, етнолог, фольклорист. Секретар Культурно-історичної комісії при академічній кафедрі історії українського народу Історично-філологічного відділу ВУАН, керівник Кабінету примітивної культури та її пережитків у побуті і фольклорі України, редактор часопису «Первісне громадянство», більшість статей до якого вона готувала сама, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка у Львові.

Упорядник унікальної наукової праці - двотомного корпусу «Українських народних дум», що вийшов друком у 1927р. Книга отримала високу оцінку вітчизняних та закордонних науковців і дотепер вважається одним з найкращих досліджень у галузі етнографії.

Після смерті батька, одного з найвизначніших істориків України, політичного та громадського діяча Михайла Сергійовича Грушевського у 1934р і до свого арешту та заслання Катерина Грушевська – систематизує, редагує, доопрацьовує праці батька аби зберегти його наукову спадщину для нащадків.

Життя Катерини Грушевської обрівалося у 1943 р. в Магаданській області, Бухті Нагаєво, радгоспі Ельген. Її славетне ім’я було реабілітоване у 1958 році стараннями Ольги Олександрівни Грушевської, дружини Олександра Грушевського, рідного брата Михайла Грушевського. Зараз її ім’я вписане у почесний список найславетніших жіночих постатей Держави Україна.

У будинку, де колись жила маленька Катерина з батьками, працює Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові. Єдиний самостійний музей, який висвітлює життя та діяльність Михайла Грушевського і його родини. Значна частка музейних фондів належить і доньці відомого вченого – Катерині Грушевській. Цьогоріч виповнюється 110 років від дня народження цієї видатної особистості. З цієї нагоди 21 червня у музеї відбудуться Урочистості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук