У Львові відзначать сторіччя скрипаля Ієгуді Менухіна

КультураК.С., 7 квітня 20160
У Львові відзначать сторіччя скрипаля Ієгуді Менухіна

18 квітня у Львівській опері відбудеться концерт «Менухін – 100». Він відбудеться у рамках світового турне до 100-річчя від дня народження видатного скрипаля Ієгуді Менухіна. Вечори відбудуться у Львові, Одесі та Києві.

У концерті «Менухін-100» задіяні Дмитро Ситковецький (скрипка, диригент, США) та Дмитро Суховієнко (фортепіано, Бельгія). Вечір шедеврів світової класики відбудеться при участі симфонічного оркестру «INSO-Львів», яким диригуватиме  Мирослав Скорик. Звучатимуть твори Шумана, Брамса, Баха, Мендельсона та інших – власне, ті твори, які за життя особливо любив виконувати скрипаль.

Ієгуді Менухін (1916-1999 рр.) був не лише геніальним музикантом, а й видатним суспільно-громадським діячем. Під час ІІ Світової війни він зіграв понад 500 концертів для збройних сил союзників - від Алеутських островів до Карибського моря, а після війни – величезну кількість благодійних концертів на підтримку Червоного Хреста, євреїв Ізраїлю й Північної Африки, жертв німецьких концтаборів і знедолених усього світу. Менухін опікувався музичним майбутнім світу, підтримуючи талановитих дітей і молодь стипендіями, організовуючи для них Cтрунну школу (Велика Британія) й Академію (Швейцарія), засновуючи фестивалі і конкурси.

Останньою мрією Менухіна була концертна подорож містами України - Києвом, Одесою і Ялтою (поблизу Ялти народилася мати музиканта). Але раптова смерть не дала здійснити цю мрію. Тож у пам’ять про музиканта втілити його задум у життя взялися його послідовники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук