У Львові відзначають 100-річчя батька українського танго Богдана Весоловського

Головні новини Львова за 29.05Марічка Крижанівська, 29 травня 2015, 18:33 1031 0

У міжвоєння, коли світ захоплювався танго, чарльстоном, фокстротом, у Львові українське танго почав творити Богдан Весоловський. Тепер, до 100-річчя композитора, започатковують Перший міжнародний фестиваль української ретро-музики ім. Богдана Весоловського.

«Цей фестиваль дасть новий поштовх до нового прочитання його пісень, бо це шедеври. Сподіваємося, що нам вдасться повернути до життя його шлягери, які співає багато сучасних виконавців, але слухачі, зазвичай, сприймають ці пісні як народні», – розповів засновник фестивалю Ігор Осташ.

У межа фестивалю відкрили виставку оригіналів нот, платівок, інструментів і фотографій Богдана Весоловського, які надали його син з Монреаля та дружина композитора Анатоля Кос-Анатольського Надія Кос.

У суботу, 30 травня, танго виконають біля будинку Богдана Весоловського в його рідному Стрию. Тим часом у Львові відбуватиметься конкурс молодих виконавців.

Організатори фестивалю влаштують два гала-концерти у Львові та Києві, де співатимуть Джамала, «Піккардійська тереція», Ілларія, гурт «ShokolaD» та інші.

Довідка. Богдан Весоловський увійшов в історію музичного Львова як композитор легкого жанру. Він створив 130 пісень, серед яких «Прийде ще час», «Намалюй мені ніч». Богдан Весоловський, або в народі просто Бонді, мав 4 вищі освіти, проте славу йому принесло танго.

У 1930-х роках музиканти Леонід Яблонський, або Ябцьо, Анатоль Кос-Анатольський і Бонді створили перший український джаз-бенд «Ябцьо-джаз». 

Коли почалася боротьба за Карпатську Русь, Богдан Весоловський пішов воювати, а далі змушений був втекти спочатку у Відень, потім у Монреаль, де осів назавжди.

Композитор прожив за кордоном 30 років, з них лише на 13 днів повернувся в Україну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук