У Львові висловили підтримку керівниці єврейського фонду «Хесед-Ар’є»

Провідні громадські діячі та міський голова Львова наголосили на особистому внеску директорки «Хесед-Ар’є» у розбудові українсько-єврейського діалогу

29 серпня

Львівська міська рада висловила офіційну підтримку щодо продовження роботи на посаді директора Львівського обласного єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» її багаторічної керівниці Адель Діанової.

У середу, 29 серпня, міський голова Львова Андрій Садовий скерував офіційного листа від Львівської міськради та від себе особисто до директора Американського Єврейського Об’єднаного Розподільчого Комітету «Джойнт» у Центральній та Західній Україні Даніеля Гершковича із закликом «прийняти виважене рішення для ефективного розвитку українсько-єврейських стосунків та залишити пані Адель Діанову на посаді директора організації «Хесед-Ар’є». Про це повідомив заступник міського голови Андрій Москаленко, який також висловив підтримку Адель Діановій.

«Її звільнення з поста директора може негативно відзначитися як на діяльності організації так і на ефективності ведення українсько-єврейського діалогу в цілому», – зазначив Андрій Садовий.

Він засвідчив, що діяльність благодійного фонду «Хесед-Ар’є» має вагому роль у розбудові мультикультурного діалогу у Львові, відродження єврейської спадщини та збереження пам’яті про унікальну єврейську складову історії і культури міста.

«Серед численних благодійних фондів, які працюють у Львові, чільне місце займає Львівський обласний єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є», який багато років очолює Адель Діанова, – йдеться у листі міського голови – Пані Адель Діанова є сильним керівником, невід’ємною частиною організації та її натхненним лідером».

Також Андрій Садовий запросив Даніеля Гершковича на меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації Львівського гетто та Янівського концтабору у Львові, що відбудуться 2 вересня.

Зазначимо, 21 серпня до посольства Ізраїлю та низки єврейських благодійних організацій було скероване колективне звернення, яке підписали 30 культурних, громадських діячів, серед яких керівники провідних культурних інституцій міста, ректори, редактори, письменники, науковці з проханням залишити на посаді директора фонду «Хесед-Ар’є» Адель Діанову.

На їхнє переконання, завдяки наполегливій мудрій стратегії співпраці, впроваджуваній організацією «Хесед-Ар’є», очолюваній Аделею Діановою, у Львові вдалося налагодити українсько-єврейський діалог, і зараз відносини між громадами міста є відносинами партнерів, які спільно працюють на благо міста, краю, України.

«На нашу думку, її відхід з посади директора завдасть важкого удару і по соціальній роботі в регіоні, і по справі поки ще тендітного діалогу української та єврейської громад», – зазначили автори листа та закликали залишити її на посаді.

Підтримку цій ініціативі, за інформацією історика, члена українського ПЕН-центру Андрія Павлишина, висловив і рабин юдейської общини Львова і Львівщини Мордехай Шломо Балд.

Зазначимо, про те, що Адель Діанова йде з посади стало відомо зі звернення працівників фонду «Хесед-Ар’є», опублікованого 17 серпня на офіційній сторінці організації у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо
Медики назвали заклади, в яких мешканці Львівщини інфікувалися гепатитами В і С
До акції «Велосипедом на роботу» долучилася понад сотня львів'ян
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус