У Львові виставили 19 фотофіксацій українських ленд-артів

Культура17 вересня 20093630

17 вересня у галереї "Дзиґа" відкрився міжнародний проект "Трансгресії": 19 фотокартин, на яких зображено ленд-арт об'єкти, інсталяції та перформанси в довкіллі двох десятків митців з різних регіонів України - Миколаєва, Херсона, Запоріжжя, Львова, Києва та Польщі.

"Це спроба зафіксувати те, що знаходиться в різних місцях. Художники виїжджали на місця, творили, і залишали створене там, лише фото фіксували на носії. Форма співпраці художника з природою стає активнішою, цікавішою та креативнішою", - зазначив на відкритті арт-директор галереї "Дзиґа" Влодко Кауфман.

Участь у проекті "Трансгресії" взяли: Влодко Кауфман, Володимир Бахтов, Юрій Бараннік, Ілона Сільваші, Ярослав Присяжнюк, Михайло Барабаш, Мирослав Вайда, Лабораторія Актуальної Творчості, група "Тотем", Ярослав Козяра, Катажина Шчипіор, Андрій Гуренко та ін.

За словами куратора виставки Мирослава Вайди, ідея зробити такий проект виникла ще в січні. "Вирішили започаткувати таку форму, яка складалася б з кількох етапів. Перший - це "територія N", різні об’єкти створювали 6-12 липня в час фестивалю "Fort.missia" на території оборонних фортів поблизу с.Поповичі, Мостиського району, Львівської області. Другий - "Координати" - 20-27 серпня на хуторі Сіда, Вишківський перевал - у складі 4 осіб, кожен з яких зробив по 2 ленд-арт-об’єкти. Третій реалізований у межах Тижня Актуально Мистецтва, зокрема, геліографіті Володимира й Тетяни Бахтових", - зазначив Мирослав Вайда.

Нагадаємо, геліографіті - це особлива техніка художньої реконструкції: в темну пору доби на фотоапараті виставляється тривала (кількахвилинна) витримка і низька чутливість, а митець факелом вимальовує в просторі, лінія за лінією, ті об’єкти, які має намір зобразити; всі точки, де був факел, фіксуються в одному фотокадрі.

Як запевнив ZAXID.NET Мирослав Вайда, виставка триватиме до 5 жовтня - саме в цей день у "Дзизі" відбудуться перформанси, а також презентація каталогу, куди увійдуть виставлені фотокартини, а також інші ленд-арт об’єкти, зокрема з фестивалю "АртПоле" та "Трансміфічні проекції". Каталог матиме 32 сторінки.

Довiдка ZAXID.NET

Трансгресія (лат. trans - через; gress - рух) - перехід, пересування - термін, що буквально означає "вихід за межі". Одне з ключових понять постмодернізму, що фіксує феномен переходу (долання) нездоланної межі - межі між можливим і неможливим. В геології трансгресія - наступ моря на суходіл внаслідок опускання земної кори або підняття рівня моря. Поняття, що характеризує ситуацію досягнення суб’єктом зовнішньої позиції по відношенню до будь-чого в процесі долання кордонів і виходу за рамки, по той бік явища, станів чи об’єктів, котрі, в свою чергу також є зовнішніми (чужими) суб’єкту і не сприяють вільному вияву його справжньої суті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук