У Львові виставили унікальні гравюри Піранезі, найвидатнішого італійського гравера ХVІІІ ст.

КультураМарічка Крижанівська, 16 листопада 2018, 15:37 523 0

У палаці Потоцьких відкрили виставку італійця Джованні Баттісти Піранезі. Побачити гравюри можна буде до кінця грудня.

Джованні Баттіста Піранезі називають «Рембрандтом руїн і архітектури». Він був найвидатнішим гравером італійського мистецтва ХVІІІ століття. За своє життя створив понад 1700 графічних композицій, здебільшого про Рим. Форму на металі вирізьбив Піранезі, а відбитки, які зробив після смерті художника його син, потрапили на наші землі, можливо, у колекцію графів Лянцкоронських.

«Ці роботи прийшли до нас з краєзнавчого музею з Дрогобича, але ми знаємо про те, що вся колекція Лянцкоронського майже була розпорошена, вона розлетілася по всьому світу і частково вона була у Дрогобичі, у краєзнавчому музеї. Так що в мене навіть немає сумнівів, що це з колекції графа Карла Лянцкоронського», ‒ розповідає завідувачка палацу Потоцьких Оксана Козинкевич.

В Україні графіка Піранезі є тільки у київському музеї Ханенків і у Львівській галереї мистецтв.

Деякі елементи автор зобразив такими дрібними, що відвідувачам на виставці пропонують розглядати деталі крізь лупу.

«Піранезі так любив все деталізувати, він все ну просто виціловував своїм штихелем. Можна прийти, подивитись і піти, але коли ви візьмете лупу, ви побачите, наприклад, що саме зображено на арці Тіта, це розмова римлян з нами», ‒ додає Оксана Козинкевич.

Італієць зобразив архітектуру тогочасного Рима, але поєднав із вигаданими елементами.

«Виставка працюватиме до 27 грудня, тож запрошуємо усіх львів'ян, які у холодному Львові сумуватимуть за Римом, сюди до нас, на перший поверх палацу Потоцьких, вгадувати обриси старого Рима», ‒ каже прес-секретар Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького Василь Мицько.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук