У Львові виступатиме Харківський театр опери та балету

Культура16 березня 201111110

До Львова з гастролями завітав Харківський національний театр опери та балету ім. Миколи Лисенка. 16 березня харківські артисти представлять на сцені Львівського театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької оперу Олександра Бородіна «Князь Ігор» (початок – о 18:00), а 17 березня – балет Фікрета Амірова «Тисяча і одна ніч» (18:00).

На прес-конференції у Львівській опері, присвяченій цій події, голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк висловив переконання, що йдеться про подію справді історичну для культурного життя Львівщини, і висловив сподівання, що трупа Львівського театру опери та балету невдовзі також відвідає Харків.

Своєю чергою заступник голови Харківської ОДА Ігор Шурма, якого Цимбалюк представив як «бойового заступника» Михайла Добкіна, наголосив, що йдеться про перший крок в реалізації угоди про співпрацю між Харківською та Львівської областями. Візит до Львова харківської трупи, за його словами, стане предтечею економічної співпраці та сприятиме взаємопізнанню між львів’янами та харків’янами через мистецтво. Також він зазначив, що між головами ОДА існує домовленість, що співпраця між Львівщиною та Харківщиною має передбачати повний паритет.

Натомість директор Харківської опери Любов Морозко розповіла, що спершу акція мала відбуватися під гаслом «Україна – Схід і Захід разом», саме таке гасло надруковане на афішах у Львові, однак голова ХОДА Михайло Добкін згодом наполіг, щоб гасло змінили на «Харків – Львів: мистецтво об’єднує серця», адже на рівні ментальностей львів’яни і харків’яни завжди відчували спільність, а гасла про «Схід та Захід» є політичними і невідповідними.

Твори, які харківський колектив демонструватиме на сцені Львівської опери, за словами Морозко, обирав сам генеральний директор і художній керівник львівського театру Тадей Едер.

Сам Тадей Едер звернув увагу на те, що вперше в українській історії театр такого рівня привозить до Львова настільки велику трупу: вона приїжджає у повному складі – 223 особи. Зокрема, йдеться про 11 солістів, оркестр з 52 музикантів під керівництвом головного диригента, заслуженого діяча мистецтв України Віталія Куценка, хор з 51 особи під керівництвом головного хормейстера, заслуженого діяча мистецтв України Олексія Чернікіна, балет із 38 учасників під керівництвом головного балетмейстера, народної артистки України Світлани Коливанової.

За словами Михайла Цимбалюка, у квітні до Львова завітає також Київська опера. Ігор Шурма зазначив, що до Львова також завітає харківський театр Леся Курбаса «Березіль».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук