У Львові виступив всесвітньовідомий македонський піаніст Сімон Трпчеський

КультураСтефанія Олійник, 19 березня 20171900
У Львові виступив всесвітньовідомий македонський піаніст Сімон Трпчеський
Сімон Трпчеський

У перерві між концертами у Дрездені та Лондоні, до Львова вперше завітав відомий македонський піаніст Сімон Трпчеський. Піаніст добре знаний у світі завдяки своїй широкій географії виступів з кращими оркестрами Америки, Європи, Росії, Японії, Китаю та Австралії. Слухачі неодноразово відзначали його записи класичної музики - CD-диски з виконанням творів Рахманінова, Шопена, Чайковського отримували найкращу оцінку таких авторитетних видань, як The Telegraph, Classic FM та Gramophone.

Сімон Трпчеський часто виконує фортепіанні концерти Сергія Рахманінова, усі чотири з яких він випустив на CD. Фортепіанний концерт №4 С.Рахманінова він виконав і у Львові, разом з диригентом Олександром Земцовим та академічним молодіжним симфонічним оркестром «INSO-Львів».

Музика Сергія Рахманінова, одного із найпопулярніших композиторів класичної музики, захоплює своєю красою мелодії. Її люблять виконувати піаністи через ефектність, наспівність та можливість повихвалятися віртуозністю. Сам композитор - Сергій Рахманінов був блискучим піаністом, він з успіхом концертував у Європі, а після І Світової війни - в США. Через свій величезний зріст - майже 2 метри, він з легкістю долав фортепіанні труднощі. Але написані ним твори вже не так легко піддаються сучасним піаністом. Виконання Сімона Трпчеського можна також відзначити як винятково віртуозне, але дещо делікатне, очевидно притаманне піаністу. Другий концерт, який він виконав у Львові - угорського композитора Бели Бартока, який відомий своїм використанням у музиці запальних фольклорних мелодій та ритмів.

Диригента Олександра Земцова львів'янам доводилося бачити на сцені Львівської філармонії не так давно, на одному із найгучніших концертів цього сезону. На початку лютого, львів'яни вітали Оксану Линів, яка стала головним диригентом оперного театру та філармонійного оркестру в австрійському місті Грац. Усі квитки на цей концерт були продані за кілька днів до події. Тоді Оксана Линів виступала у якості диригента, а ось поруч із нею - Олександр Земцов був солітом вечора, він виконував на альті концерт Бели Бартока.

А ось тепер Олександр Земцов зайняв місце за диригентським пультом, виконавши популярний твір Сергія Прокоф'єва - частини з балету «Ромео і Джульєтта».

Соліста вечора Сімона Трпчеського тричі викликали на біс і жодного разу, як прийнято, він не виконав його сам! Піаніст запросив зіграти із ним учасників оркестру ще два твори Рахманінова та македонську запальну народну пісню, що зірвало неймовірний шквал оплесків з гучним тупотінням ніг у львівської публіки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук