У Львові вперше пройде Міжнародний фестиваль авторської ляльки

КультураОльга Красько, 19 червня 20143500
 У Львові вперше пройде Міжнародний фестиваль авторської ляльки
афіша фестивалю

Завтра, 20 червня, у Львівському мистецько-культурному центрі «Art-e-fakt galereЯ», на базі «Школи мистецтв Оксани Бондарук», відкриється перша тематична виставка в рамках І Міжнародного фестивалю авторської ляльки «Лялькar’t», яка триватиме до 30 червня.

Експозиція під назвою «Сонце, Море, Любов…» об’єднає роботи понад двох десятків майстрів з різних куточків України, а також із Польщі, Білорусі та Росії.

«Лялькar’t» – новий соціальний проект у сфері освіти, мистецтва та культури, розрахований на широку аудиторію учасників та відвідувачів», – зауважила автор та засновниця Міжнародного фестивалю авторської ляльки «Лялькar’t», власниця «Art-e-fakt galereЯ» Оксана Бондарук.

Також авторка проекту розповіла ZAXID.NET, що планувала вводити лялькарство як дисципліну у своїй школі і запросила до співпраці Катерину Кирилову – свою хорошу знайому, яка займається лялькарством. Відтак вирішила організувати виставку, яка згодом набула масштабів фестивалю.

«Якось воно резонансно все пішло, з’явилось купа відгуків від учасників, які хотіли брати участь, тому ми вирішили зробити фестиваль. Зараз на участь зголосилося більше 20 майстрів, можливо, до початку фестивалю їх буде 30» – пояснила ZAXID.NET координатор виставки Катерина Кирилова.

Також вона розповіла, що більшість майстрів роблять ляльки спеціально для заходу, і через літню тематику багато ляльок будуть рудоволосими та з веснянками.

Розповідаючи про тему цьогорічного фестивалю, Кирилова зазнає: «Ця виставка пахне морем і сонцем. А ще – любов’ю. Сонце, море і любов – це три сторони одного трикутника, який називається Щастя».

За задумом Оксани Бондарук фестиваль повинен проходити чотири рази на рік. Організатор передбачає сезонні виставки і наступну планує на Хеловін з тематикою «Казка і фантасмагорія». Окрім того, будуть також різдвяні та пасхальні виставки.

Художниця ділиться враженнями та своїми задумами і зазначає, що «лялька – це скульптура, це образ, за яким ти бачиш цілий світ, це фантасмагорія. Або іграшка – одне з двох».

Протягом десяти днів виставки «Сонце, Море, Любов…» у Мистецько-культурному центрі «Art-e-fakt galereЯ» відбуватимуться також різноманітні тематичні майстер-шоу, відеолекції і майстер-класи.

«Я для Львова хочу зробити навчально-культурну програму, щоб люди могли культурно ознайомлюватись, виховуватись та навчатись. І ляльки – чудовий приклад того, на чому люди можуть пізнавати культуру та традиції» – додала Бондарук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук