ЛКП «Архітектурно-археологічна служба», яке діє при управлінні охорони історичного середовища, цьогоріч співфінансує реставрацію 50 вхідних дверей та брам. За реставрацію мешканці платитимуть 30%, а архітектурно-археологічна служба 70%. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Архітектурно-археологічна служба перейняла на себе обов’язки українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ), який діяв у Львові з 2009 року.
«Це можуть бути і металеві, і дерев’яні брами та двері. Ареал, в якому будемо діяти, – це історична частина міста. Однак, на відміну від програми з німецьким товариством, площа нашого ареалу трохи розширилася. Цього року ми вирішили набрати лише 50 заявок, щоб встигнути до кінця року їх реалізувати. Станом на сьогодні маємо 29 заявок. Обмежень в термін, доки мешканці можуть звертатися, немає. Тому ми відкриті до набору заявок, але тільки 50», – процитувала прес-служба ЛМР директорку ЛКП «Архітектурно-археологічна служба» Тетяну Балукову.
За її словами, спочатку прийматимуть заявки від мешканців історичного ареалу Львова. Потім проведуть огляд дверей та брам і встановлять вартість робіт.
«Тоді повідомляємо мешканців про орієнтовну вартість і вони остаточно вирішують, чи готові приймати участь у програмі. 70% вартості оплачуємо ми, тобто з міського бюджету, а 30% мають оплатити мешканці. Таку частку вартості мешканці оплачували і при проекті GIZ. Якщо мешканці погоджуються на співфінасування, ми запрошуємо мінімум двох майстрів, які розробляють кошторис і тоді вибираємо економічну вигіднішу пропозицію. До реставрації залучатимемо тих майстрів, які пройшли навчання в рамках програми GIZ», – додалі Тетяна Балукова.
Якщо брама велика і в дуже поганому стані, реставрація може тривати до 3 місяців. Якщо це вузькі двері, як у більшості будинків на пл. Ринок, то їх реставрація займає до 1,5 місяця.
Щоб подати заявку на участь в програмі співфінансування реставрації вхідних дверей і брам, мешканці можуть звертатися в управління охорони історичного середовища за адресою вул. Валова, 20, каб. 12 ЛКП «Архітектурно-археологічна служба», або за тел. 297-51-32.
Нагадаємо, що за 8 років співпраці з GIZ у Львові відреставрували 20% архітектурних пам'яток, у що організація вклала 8,5 млн євро.