У Львові продовжили проект зі співфінансування ремонтів брам і балконів в історичному центрі

У Львові продовжили проект зі співфінансування ремонтів брам і балконів в історичному центрі
За попередні 8 років GIZ разом з ЛМР відреставрували 20% пам'яток

Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради продовжить залучати мешканців до співфінансування ремонтів та реставрації будівель в історичній частині Львова. Раніше подібний проект реалізовувало Німецьке бюро технічної співпраці GIZ за кошти німецького уряду.

Проект «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини Львова» діяв з 2009 по 2017 рік. Він був розрахований на мешканців, які співфінансували ремонт та реставрацію цінних архітектурних елементів у своїх будинках – брам, вікон, фасадів. Проект був розрахований на три роки, але його двічі продовжували. Проте, у 2017 він остаточно завершився. За словами начальниці Управління охорони історичного середовища ЛМР, напрацювання цієї роботи шкода було втратити, тож її вирішили продовжити вже за рахунок міського бюджету.

«Люди звикли, що місто саме робить всі балкони. Але балкони є частиною квартири, отже, власник має дбати про цей балкон. Звичайно, власник не може сам займатись складними реставраційними роботами, де є ліпнина чи елементи, що мають високу мистецьку вартість. Тому місто в цьому допоможе», - пояснила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Попередньо управління охорони історичного середовища пропонує наступний розподіл фінансування:

  • Брами – 50% з міського бюджету, 50% за рахунок мешканців
  • Вікна – 70% з міського бюджету, 30% за рахунок мешканців
  • Балкони - 50% з міського бюджету, 50% за рахунок мешканців

Подаватись на участь у програмі мешканці зможуть з 1 квітня. Пріоритет надаватимуть ОСББ.

Додамо, що за 8 років співпраці з GIZ у Львові відреставрували 20% архітектурних пам'яток, у що організація вклала 8,5 млн євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук