У Львові вручили обласні премії 2010 року в галузі культури

Культура22 грудня 20104710

Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної ради Олег Панкевич 22 грудня вручили Обласні премії 2010 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк вітаючи лауреатів зазначив: «Вважаю за велику честь, що перший захід, з якого я починаю роботу на Львівщині – вручення Обласних премій у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури. Дякуючи Господу Богу я сьогодні тут. Серед людей, які кожен день своєю працею розбудовують незалежну Україну».

«Моє завдання бути завжди обличчям до Вас. Бо ми найняті Вами на службу. На цьому завжди наголошує Президент України.

Переконаний, що завдяки таким особистостям Україна здобуде ще безліч перемог», - наголосив Цимбалюк.

Нагадаємо, що журі визначило переможців премії 29 листопада.

Ними стали:

– у номінації «Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського»: Кравченко Ярослав за монографію «Школа Михайла Бойчука. 37 імен художників-бойчукістів». – Київ: Оранта. 2010. – 400 с.;

– у номінації «Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона і Віри Свенціцьких»: Брикайло Йосиф за створення музею європейського зразка – народного історико-краєзнавчого музею Добротвора і навколишніх сіл, за представлення в музейній експозиції майже трьох тисяч збережених і відреставрованих оригінальних пам’яток історії та культури Надбужанщини;

– у номінації «Поезія – імені Маркіяна Шашкевича»: Лозова Оксана – за книги «Очі дерев». – Львів. «Сполом». 2009. – 108 с. та «Лірика». – Львів. «Сполом». 2009. – 100 с.;

– у номінації «Проза – імені Богдана Лепкого»: Легкий Зіновій за книги прози «Тараса страсті». – Львів. «Камула». 2007, «Дивовид». – Львів. «Камула». 2008, «Агнець офірний, обо Каменем у спасителя». – Львів. «Камула». 2009, «Скорбна мати». – Львів. «Камула». 2010;

– у номінації «Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького»: Новохацький Олег – за режисерські постановки вистав Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», здійснені протягом останніх трьох років;

– у номінації «Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола»: Суходуб Зиновій за популярні телефільми «Повернення після життя» та «Безсмертя», створені у 2009 році;

– у номінації «Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича»: дует «Бандурна розмова» у складі заслужених артистів України Тараса Лазуркевича та Олега Созанського – за оригінальну популяризацію професійного бандурного мистецтва і національного музичного інструмента – бандури у мистецькому проекті «Струноспів», реалізованому на сході України у 2008-2010 роках;

– у номінації «Образотворче мистецтво – імені Івана Труша»: Крислач Іван за творчі роботи в галузі станкової графіки, екслібрису, ілюстрування книги, монументального та станкового живопису, виконані протягом 2008-2010 років;

– у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти»: Ошуркевич Галина – за творчі роботи в галузі художньої кераміки, виконані протягом 2008-2010 років;

– у номінації «Народна творчість – імені Анатоля Вахнянина»: Ковальський Ігор – за вагомий творчий доробок, зокрема, різьблені твори, виконані протягом 2008-2010 років, а також ілюстрації до творів письменників – С.Горбенко «Ярослав Осьмомисл», Арсен Паламар «»Третя руїна», Ігор Убогий «Впадання в Тройци»;

– у номінації «Дизайн – імені Олени Кульчицької»: Куць Ярослав – за створення нового покоління українських комп’ютерно-друкарських та каліграфічних шрифтів.

Не визначено переможців у номінації «Архітектура – імені Івана Левинського», не було подання на обласну премію у номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклад – імені Михайла Возняка».

До складу журі з присудження Обласної премії 2010 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури входять: голова журі – перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Мирон Янків, начальник управління культури ЛОДА Галина Дорощук, голова постійної комісії з питань культури, духовного відродження, засобів масової інформації та туризму Львівської обласної ради Марія Христинич, заступник начальника відділу мистецтв і туризму управління культури ЛОДА Мирослава Туркало, заслужений художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Євген Безніско, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, професор Львівської національної академії мистецтв Орест Голубець, завідувач кафедрою історії музики Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Любов Кияновська, голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ярослав Климович, академік Академії мистецтв України Богдан Козак, завідувач кафедрою монументально-декоративного живопису Львівської національної академії мистецтв, народний художник України Любомир Медвідь, декан філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, завідувач науково-дослідним реставраційним відділом Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Володимир Мокрій, керівник Львівського відділення Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Євген Нахлік, директор Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша Василь Откович, фотохудожник, директор видавництва «Світло і Тінь» Василь Пилип’юк, голова Львівської обласної організації Національної спілки письменників України Марія Якубовська, завідувач кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас Салига, голова Ліги творчої інтелігенції Львова, народний художник України Іван Самотос, голова Львівської обласної організації Національної спілки композиторів України Мирослав Скорик, завідувач кафедри історії і теорії мистецтв Львівської національної академії мистецтв Галина Стельмащук, кандидат філологічних наук, депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон, художній керівник Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької Федір Стригун, директор Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка» Богдан Черкес, заступник голови Львівської обласної організації Національної хореографічної спілки України Колобич Зенон, голова Львівського відділення Національної спілки майстрів народного мистецтва України Зіновія Краковецька. Склад журі затверджено рішенням президії Львівської обласної ради 4 листопада 2010 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук