У Львові вшанували 76-ту річницю депортації кримських татар

На флагштоці біля Ратуші підняли прапор та вшанували жертв депортацій, а також відбувся автопробіг та флешмоб

15:09, 18 травня 2020

У понеділок, 18 травня, у Львові відбулись пам’ятні заходи, присвячені 76-ій річниці депортації кримськотатарського народу з історичної Батьківщини. На площі Ринок хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар, а також на флагштоку підняли прапор кримських татар.

«Це вже така наша добра традиція, що ми у цей день піднімаємо прапор кримських татар на флагштоці біля Ратуші. До речі, у нас навіть є табличка кримськотатарською мовою «пл Ринок, 1» — це також важливий момент нашої поваги, бо Крим — це Україна. Я би хотів, щоб всі Українці мали можливість побачити цю Божу землю, це унікальна земля. Біль, який є у серцях наших і всіх, хто був вимушений покинути рідну землю, є зрозумілим. 76 років тому за два тижні виселили 200 тис. людей в степи, в Сибір. Ми тут, на Галичині, знаємо, що це таке, бо ви не знайдете жодної родини, яка б не зазнала репресій від тоталітаризму, радянської системи. Тому в єдності українці та кримські татари», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Нам потрібно пам’ятати і трагічні, і переможні дати. І 76-ті роковини є свідченням того, що ми пам’ятаємо про цей біль і біду, яку принесла нам Росія у свій час у вигляді Радянського Союзу. Сьогодні Російська Федерація намагається повторити цей шлях, і ми стали учасниками цієї війни, яку вона розпочали проти України і цілого світу. Але ця війна завершиться нашою перемогою, за якою врешті настане мир, якого ми так всі прагнемо», – зазначив капітан 2-го рангу запасу Військово-Морських сил України Тимур Баротов.

Також сьогодні відбувся автопробіг і вшанування жертв депортацій кримськотатарського народу. Також відбувається флешмоб у соціальних мережах, де люди поширюють відео, де розказують свої родинні історії і показують, що нас об’єднує.

Нагадаємо, торік у Львові під час вшанування 75-тої річниці депортації кримських татар ознакували фасад Ратуші табличкою трьома мовами, зокрема — кримськотатарською.