У Львові вшанували жертв операції «Захід» 1947 року

КультураЮлія Лавришин, 21 жовтня 20175891
У Львові вшанували жертв операції "Захід"

У суботу, 21 жовтня, у Львові відбулись заходи з вшанування жертв операції «Захід» – примусового виселення жителів Західної України до Сибіру у жовтні 1947 року. Громадське віче та екуменічна панахида відбулись біля пам’ятника жертвам комуністичних злочинів на пл. Шашкевича у Львові.

«Аналізуючи нашу історію, ми бачимо, що єдиний варіант вплинути на дух, волю, побороти ідентичність – це фізичне втручання. Не говорю про фізичне знищення. А виселення це найстрашніша і найгірша форма боротьби, яка може бути. Але саме це показує величезний дух, який є в нашої України, який завжди був. Паралель, яка є сьогодні, коли в Україні триває війна, показує, що дух боротьби в українців є. Яка б не була складна історія, ми маємо її пам’ятати, берегти і продовжувати будувати країну», – процитувала заступника міського голови Львова Андрія Москаленка прес-служба Львівської міської ради.

Від Львівської облдержадміністрації участь у заходах взяла заступниця голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук. «Нам важлива пам'ять про тих, яких вигнали з їхніх домівок. Втрата дому – це втрата свободи. Радянська влада завжди намагалась знищити тих, які мали власну думку, які хотіли будувати свою Україну щасливу і заможну. Ми мусимо пам’ятати про ті події, щоб вони не повторились», – зазначила вона під час поминальних заходів.

Фото прес-служби ЛОДА

Також, як повідомили у прес-службі ЛОДА, на вшануванні була присутня очевидиця депортації 1947 року Катерина Пелехата. «Мені добре запам’ятався той день. 21 жовтня 1947 року. Мені було 14 років. Нас везли товарними вагонами два тижні. Поїзд був завдовжки в 90 вагонів. Немовлята в пелюшках, старі та молоді, хворі і здорові. Нас чекала гірка доля. Але після всього пережитого я хочу попросити сучасну молодь: навчайтеся, дізнавайтеся про ті страшні часи, щоб жоден ворог не зміг з вами зробити того самого», – сказала вона.

Окрім того, в усіх храмах Львівщини відслужили поминальні Богослужіння за жертвами операції «Захід».

Довідка: операція «Захід» – примусове виселення населення із Західної України, проведене 21 жовтня 1947 року. Головним завданням операції було послабити український визвольний рух. Тоді, за даними офіційних звітів МДБ, протягом доби до Сибіру вивезли понад 76 тис. людей. А в документах українського підпілля фігурувала цифра 150 тис. вивезених осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук