У Львові запровадили концерти класичної музики для малюків до 6 років

Головні новини за 17.07Марічка Крижанівська, 17 липня 2015, 15:09 2621 0

У Львові започаткували проект «M-Dates – музика для найменших». Його вигадали самі мами, аби ще змалку їхні діти чули живе виконання.

«З маленькою дитинкою так не підеш просто в зал, на концерт, бо вона то плаче, то хоче бавитись. Тому ми вирішили організувати такі концерти, де дітки будуть почуватись комфортно», – розповіла організатор проекту Олена Лендєл.

У Будинку органної музики сьогодні влаштували концерт філармонійного квартету фаготів «Фаготіссімо». Музиканти грали для найменших слухачів, тим, кому до 6 років.

«Малеча з такими великими очима на нас дивиться, вони вперше бачать такий інструмент, як фагот. Ми показували, як звучить інструмент, як звучить сама тростинка, потім – як звучить інструмент повністю», – розповів соліст оркестру Львівської філармонії Андрій Ткачук.

На такому концерті можна і треба слухати музику сидячи, стоячи, лежачи, пританцьовуючи чи підспівуючи. Окрім того, дітям дозволяють торкатися музичних інструментів.

Мама Марина Івачевська принесла на концерт немовля.

«Дитина хоч маленька, але слух в неї вже розвивається, вже може чути, слухати, і дуже важливо, щоб вона слухала саме чисті звуки, слухала музику не через всякі пристрої, а наживо», – поділилася думками Марина Івачевська.

«Діти світ сприймають через образ, а музика – це також образи, і це найемоційніше мистецтво, воно викликає дуже багато позитивних емоцій, а для дітей – це найважливіше», – пояснила педагог Марічка Кошелінська-Мартинюк.

Це не перший концерт із такого проекту, який започаткували кілька місяців тому. Діти уже слухали арфу, трембіту, дримбу, тилинку, але у камернішій атмосфері. Тепер число охочих збільшилося і Будинок органної музики запропонував свій зал, де й надалі відбуватимуться концерти. 

Найближчий концерт для малечі влаштують уже на початку серпня.

Детальніше про афішу проекту можна дізнатися на сторінці у мережі фейсбук https://www.facebook.com/groups/mdates/?fref=ts

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук