У Львові затвердили план розвитку транспорту до 2020 року

За три роки міський транспорт планують вивести з критичного стану

6 липня

Львівська мерія затвердила план розвитку транспорту до 2020 року, який передбачає кардинальні зміни в громадському транспорті, організації дорожнього руху та паркування, а також активізацію велосипедного і пішохідного руху. Завдяки цим змінам у Львові за три роки планують на третину підвищити мобільність мешканців і вивести транспорт з критичного стану. Відповідне рішення у п'ятницю, 6 липня, ухвалив виконавчий комітет ЛМР.

ZAXID.NET пояснює, який документ прийняла мерія і на які зміни варто очікувати львів'янам.

Основні проблеми львівського транспорту

Як зазначається в прийнятому плані, соціального моніторинг якості життя у Львові за 2017 рік показав, що мешканці оцінили стан транспортної інфраструктури на 3,2 з 5 балів, що є нижче середнього показника у 3,43 з 5. При чому найгіршу оцінку отримали малі автобуси – так звані маршрутки. Також зазначається, що скарги на різноманітні порушення в роботі громадського транспорту постійно входять до своєрідного ТОПу скарг на «гарячу лінію» міста.

Розробники плану провели низку воркшопів, фокус-груп та опитувань і визначили перелік основних проблем у транспортній сфері Львова. Це затори, переповнений і некомфортний громадський транспорт, часті затримки в русі громадського транспорту, відсутня інформація і поганий графік руху громадського транспорту, висока аварійність, хаотичне паркування, погані умови для їзди на велосипеді та руху пішоходів.

Вирішення проблем

Кожна з проблем передбачає набір рішень:

«Заради вирішення цих проблем структурні підрозділи та установи Львівської міської ради за підтримки проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Інтегрований розвиток міст України» розпочинають роботу над написанням плану сталої міської мобільності», – мовиться в документі.

Варто зазначити, що прийнятий виконкомом план розвитку транспорту і план сталої міської мобільності, який розпочинають створювати, – не одне й те саме. План сталої мобільності розроблятимуть близько двох років і він стане більш масштабним документом, ніж прийнятий зараз план розвитку транспорту. До впровадження плану сталої мобільності у Львові діятиме план розвитку транспорту до 2020 року.

Принципи плану розвитку транспорту

Прийнятий виконкомом план розвитку транспорту ґрунтується на принципах сталої мобільності: розвиток міста, орієнтованого на громадський транспорт; вдосконалення громадського транспорту; заохочення пішохідного і велосипедного руху; оптимізація дорожньої мережі та її використання; управління паркуванням; контроль за використанням приватного транспорту; покращання комунікації.

Проекти, які реалізовуватимуть у межах плану розвитку транспорту, мають відповідати таким принципам:

Заходи, які впроваджуватимуть до 2020 року

План дій передбачає заходи у п’яти сферах:

Результати, які очікують після впровадження плану

У разі реалізації прийнятого виконкомом плану до кінця 2019 року мобільність у Львові має покращитись на 27-35%.

«Це виведе середню оцінку транспорту у Львові на рівень 3,5-3,7 (з 5 можливих). Відповідно це питання переміститься з критичних у задовільні. Ми отримаємо можливість перейти до більш фундаментальних змін», – мовиться в документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила салон гральних автоматів. Всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада
Головні новини Львова за 16 листопада
Львівських комунальників оштрафували на 670 тис. грн за нелегальних працівників