У Львові збирають гроші на пам’ятник Митрополиту Андрею

Головні новини Львова 24.07Оксана Сенишин, 24 липня 2015, 15:27 425 0
дивіться також

Благочинний аукціон задля Андрея Шептицького влаштують сьогодні, 24 липня, ввечері у НУ «Львівська політехніка».

Громадська рада «Святий Юр» з молотка планує продати до півсотні мистецьких творів. Тут і роботи студентів – курсові, дипломні, у кераміці та в склі, які зберігаються у фондах Академії мистецтв, і доробки львівських «метрів». Серед них Любомира Медведя із серії «Кам'янець-Подільський».

«Я сам і всіх тих моїх приятелів-художників – чи то кераміків, чи шклярів, чи живописців – я закликав, щоби вони принесли на аукціон найкращі свої здобутки, а не що-небудь і як-небудь», – розповів митець Любомир Медвідь.

Стартові ціни на аукціоні – помірні, в середніх межах звичної вартості. У Медведя, до прикладу, $2 тис. А ще тут доробки Демця, Риботицького, Буряка, Шимчука, Бокотея та Гавришкевича. Останній віддав пейзаж Карпатських гір у селі Орів. Каже, що Митрополит Андрей вартує таких вчинків.

«Навіть коли 30 червня 1941 року відбувалося проголошення відновлення української державності, воно відбулося за благословення Андрея Шептицького. Історики говорять так: якби не було такого благословення, то, напевно, провідники ОУН і не проголошували б його на площі Ринок у Львові», – поділився думками митець Ігор Гавришкевич.

Якщо всі роботи не продадуть, аукціон згодом повторять. Створять сторінку з полотнами і в соцмережах.

«Якщо наші митці долучаються до цієї акції, це означає, що вони люблять Митрополита Андрея. Це означає, що громада хоче, аби цей пам’ятник стояв. Ми бачимо на рівні різних голосів, які є в громаді, що митці як люди відомі в місті Львові, долучаючись до цього, показують свою позицію», – висловив свою думку директор Фундації духовного відродження Львівської архиєпархії УГКЦ отець Тарас Милян.

Нагадаємо, в середу, 29 липня, Львів відзначатиме 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Цього ж дня урочисто посвятять пам’ятник Шептицькому на Святоюрській площі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук